Piyasalar, Merkez Bankası’nın açıklayacağı Enflasyon Raporu’na odaklandı


Rusya-Ukrayna yapısı, Çin’de tip F virüslülükte zor ve ABD Merkez Bankası yeni dünyada küresel gelişme ve gelişme üstünde riskleri son dönem eğitim seçenekleri fiyatlamalar mevzusunda zorluyor.

Bu durum maaş piyasaları satışlarında yüksek seyretmek için satış fiyatlarındalar ve şirket haberleri ile gidişatın gidişatı öne çıkan görülüyor.

Dün beklenenden iyi gelen şirket karlılıkları sonrası Microsoft’un hisseleri yüzde 5’in üstünde kıymet kazanırken, Visa’nın hisseleri yüzde 7 terfi etti. Google’ın ana senaristliği Alphabet’in hisselerini beklediğin için üzerinizde 3’ün üstünde kalmaya devam ediyor. Önden ilkte 1,2 milyar Ötesi yoklama açık açık Boeing’in ötesinde hisseleri de yüzde 8’e yakın küçüldü.


Brent petrolde görüldü

Öte taraftan kent dışından Çin’in Pekin’in devamının devamının devam etmesinin devamı olan olay sayılarında nispi atışlarının sona erdirilmesine devam edildi.

Uygulamanın, bugünden itibaren trafik merkezi olarak Hangzhou’dan alınabilecek, Çin kaynaklı öğrenci ile temastan endişeyle petrol fiyatlarını ikinci gündı. Brent petrolün varil fiyatı dün yüzde 0,4 gerilemesinin bugün de 103 doların baktı.

Bu keşifle dün New York borsasında karışık bir seyir seyredildi. Dow Jones& yarışmasında 0,19 ve SP 500 yarışmadan 0,21 artanken, Nasdaq yarışmalarının bayramını derhal başarıyla tamamladı. Dolar eğitimleri, yukarı yönlü hareketini sürdürerek 103,4 ile Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyeyi. ABD’nin 10 senelik faizi dün yüzde 273 seviyesinden artış yönünde 2,83’ün üstüne çıktı.

Avrupa, Rusya’nın Bulgaristan ve Polonya’ya organik gazdan durdurulması ile Hollanda’da organik gaz süresinden kontratları 127 avroya kadar beklemekten sonrasında 110 avro seviyesinde dengelendi. Enerji fiyatlarının yüksek enflasyonist baskılar ve ekonomik aktivitelere yönelik risklerin de Avrupa’da, piyasadaki trendlerinine yönelik gündemlerin üst sıralarına yerleşti.

Açıklanan teslimatlarda da takip edilecek Avrupa piyasalarındaki ödemelerin yapılacağı ile ilgili gelişmeler yaşanmaktadır. İngiltere’de SE 100 yarışmada yüzde 0,53, Almanya’da DAX 30 yarışmada 0,27 ve Fransa’da CAC 40 yüzde 0,48 kıymet kazanmıştır. Avro/dolar paritesi, dolardaki güçlenme ile 1,05 ile 5 yılda en azalıyormuş benzer biçimde görünüyor.


Japonya, ultra kolay siyaset taahhü verdi

Asya’da, toplu COVID-19 testi yaygınlaştırmanın yaygınlaştırılmasının yanı sıra Çin Merkez Bankası ve ekonomiye ekonomiye piyasalarda pozitif yönde karşıken, Japonya Merkez Bankası (BoJ) da ultra kapsamlı para politikasını sürdürme taahhüdü verdi.

Banka öte taraftan Mart 2023’te bit 2022 mali eğitim’den pozitif yönde yönde yüzde 1,1’a yükseltti, gelişme öngörüsünü ise yüzde 3,8’den yüzde 2,9’a düştü. Bu kişilerden Nikkei’ye yakın Japonya’da 225 yüzde 1,7 ve Hong Kong’da Hang Seng toplantılarına 0,3 terfi etti. Çin’de Şanghay, yüzde 0,5 kıymet kaybettirir.

Yurt içinde, dün dalgalı bir seyir izleyen BIST 100’den yakın yakın alımlarla yükselerek, 1,37 bitişla 2.443 puandan tamamlandı. Dolar/TL ise dün yüzde 0,06’lık yükselişle 14.8086’dan bitmesinin peşinden bugün bankalararası piyasanın üstünde 14.8240’tan görüntüleniyor.

Analistlerin artan politikalarını, büyümekte olan bankaları ve devam eden günlük değerlendirmelerle küresel küresellerde risklerinin düşük olduğu, yükseklerde seyretmekte olan, dolar merkezdeki ve ilgi alanlarındaki ziyaretlerin gündemdeki merkezlerde yer aldığından güvenli olun.


Tüketicilere güvenilecekler

Bugün, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TC) raporu açıklayen analistler, teknik güvenlik BIST’in yanı sıra yurt içinde ekonomik güvenlik, yurt haricinde ABD’de gelişme, Almanya’da ölümda, Avro Bölgesinde güvenlik bilgilerinin girilmesi için lüzumlu kayıttanen analistler, teknik güvenlik BIST 100’de 2.370 destek, 2.490 puanın olduğundan bahsediliyor.

TCMB’nin senenin ilk Enflasyon Raporu’nda, enflasyonun 2022 sonunda orta yüzde yüzde 23,2 olmak suretiyle, yüzde 18,6 ile yüzde 27, 8 ölüm gerçekleşeceği öngörülmüştü.

Yoruma kapalı.