Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis Nedir?

Fizyolojik bir ofise ihtiyacı olmayan şirket, girişimci ya da kişilere şirket kurulumu için yasal iş adresi olanağı sunan sanal ofisler, giderek daha çok yaygınlaşıyor. Bilhassa yasalar gereği ticari faaliyete haiz tüm işyeri ve kuruluşlar ile vergi mükellefi olan özgür çalışanların resmi bir adrese haiz olması gerekliliği, sanal ofislere olan ilgiyi artırıyor. Türk Tecim Kanunu’nda yasal iş adresinin genel tanımı yapılırken iyi mi olacağına dair kısıtlayıcı bir madde yer almadığından, dönemin koşullarına uygun alternatif çözümler daha çok tercih ediliyor. Mevzuya dair merakını gidermek isteyen kişiler ise ‘Sanal ofis nedir, niçin önemlidir, sanal ofis yasal mı, sanal ofis tutarları nedir’ sorularına cevap bulmak için arayışa başlıyor. Tnext Office olarak ikimiz de kullanıma hazır bir “yasal adres temini” olanağı sunuyoruz. Bu yüzden şirket ve şahıslara ergonomik bir çözüm getiren sanal ofisler hakkında en oldukca dört gözle beklenen soruları derlemeye koyulduk ve rehber durumunda bir kılavuz hazırladık. Sanal ofislerin ne olduğundan ve hangi avantajları içerdiğine kadar tüm bilgileri gelin beraber inceleyelim.

Yeni nesil emek verme kültürü ve sanal ofisler

Girişimciliğin yaygınlaşmasıyla beraber hem dünyada hem de vatanımızda yeni ofis trendleri benimsenmeye devam ediyor. Genç girişimcilerin yada kendi işini kurarak kabiliyetlerini iş hayatına tanıtmak isteyenlerin ilk yapması ihtiyaç duyulan şey ise kendilerine uygun bir yasal iş adresi temin etmek oluyor. Yasal düzenlemelere uygun olarak yürütülecek iş kurma prosedürleri, işyerinin somut bir adresinin olmasını ve yazışma ağlarıyla ulaşılabilir hale getirilmesini gerektiriyor. Normal olarak bu durum, maliyet odaklı iş dünyasında değişik ofis alternatifleri yaratarak yeni girişimcilerin gereksinimlerine ergonomik çözümler sunuyor. Sanal ofisler tam da bu aşamada hem ekonomik hem yasal olan ergonomik çözümleriyle gereksinim duyulan talebi fazlasıyla karşılıyor. Peki sanal ofis yasal adresi neleri kapsıyor, girişim ve şirketlere başka hangi avantajları sağlıyor? Sanal ofis tutarları hangi koşullara bakılırsa değişiyor?

Sanal ofis yasal ve ekonomik bir çözümdür!

Sanal ofis terimi, ilk bakışta gerçekliği mevzusunda bir sual işareti yaratıyor olsa da azca evvel belirttiğimiz benzer biçimde tamamen yasal bir zemine dayanıyor. Türk Tecim Kanunu’na bakılırsa, türü ne olursa olsun bir şirket kurabilmeniz için tebligat adresinizin olması mecburi kılınıyor ve bu durum hem şirketinizin meşruiyetini belirliyor hem de ulaşılabilecek bir adres, telefon ve faks numarası benzer biçimde temel yazışma bilgilerinin gerçek bulunduğunu gösteren bir kanıt olarak nitelendiriliyor. Eğer şirket kuracak bir girişimciyseniz, müessese prosedürlerine ek olarak bir sanal ofis şirketiyle görüşerek kira sözleşmesini imzalayıp, şirketiniz için sanal ofis adresinizi yasal iş adresi olarak gösterebiliyor ve tescil işlemleri esnasında bu adresi gelecek olan vergi memurlarına şirketinize ilişik fizyolojik ortam olarak sunma olanağına ulaşıyorsunuz.

Detaylı informasyon için; https://tnextoffice.com/sanal-ofis 

Yoruma kapalı.