Sanallaştırma Çözümlerinin Faydaları

Sanallaştırma Çözümlerinin Faydaları

İşletmeler sanallaştırma çözümlerini kullanarak en son teknolojiden yararlanabilir ve iş çevikliğini ve esnekliğini artırabilir. Ayrıca güvenilirliği, olağanüstü durum kurtarmayı ve yüksek kullanılabilirliği artırabilirler. Sanallaştırma çözümleri tek bir fiziksel bilgisayara veya buluta yüklenebilir. Bu çözümler eski uygulamaların performansını da artırabilir.

 

Sanallaştırma çözümleri de güvenliği artırır. Güvenlik ürünleri kötü amaçlı yazılımları tarayabilir ve sanal makine erişimini kontrol edebilir. Ayrıca tüm sanal makine sanal disklerini şifreleyebilirler.

 

Canlı geçiş, kullanıcıların bir sanal makineyi fiziksel sunucular arasında kolayca taşımasına olanak tanır. Ayrıca kesinti süresini azaltır ve personel verimliliğini artırır. Sanallaştırma çözümleri, kullanıcıların tek bir makinede birden fazla işletim sistemi kullanmasına da olanak tanır.

 

Konteynerler hafif sanallaştırma çözümleridir. Konuşlandırılmaları daha küçük ve daha hızlıdır. Ayrıca taşınabilir ortamlar sağlarlar. Nesnelerin İnterneti’ndeki dağıtılmış uygulamalar için idealdirler. Ayrıca geliştiriciler için şeffaflık sağlarlar.

 

Sanallaştırma çözümleri, altyapı sağlayıcılarının verimliliğini de artırabilir. Veri silolarını parçalamak için de faydalıdırlar. Hibrit ağları yönetmek için kullanılabilirler. Eski yönetim araçlarıyla entegre edilebilirler ve kaynak verimliliğini artırabilirler.

 

Hipervizör, birden çok sanal makinenin işlemlerini koordine eden bir yazılım katmanıdır. Bu, sanal makinelerin donanım kaynaklarına erişebilmelerini ve birbirlerine müdahale etmemelerini sağlar. Ayrıca, sanal makinelerin yürütüldüğü önceliği de kontrol eder. Örneğin, bir VM, bir ana bilgisayarın toplam CPU kapasitesinin% 30’una kadarını alabilir.

Yoruma kapalı.