SGK çalışma saatleri: Öğle arası saat kaçta, SGK saat kaça kadar açık?

EYT düzenlemesinin açıklanmasının peşinden SGK binaları önünde yoğunluk yaşanıyor. Borçlanma işlemleri ve prim günlerini hesaplatmak isteyenler illerindeki SGK dairelerini ziyaret ediyor. Peki, SGK saat kaça kadar açık? İşte SGK çalışma saatleri…

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) EYT düzenlemesi sebebiyle en yoğun günlerini yaşıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinin ayrıntılarının belli olmasının peşinden Toplumsal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) hummalı bir çalışma başlatıldı. Kurum, informasyon işlem alt yapısını güçlendirdi, emeklilik işlemlerinin yürütüleceği merkezlerini çoğalttı. Merkezlerde ilave personel görevlendirdi. Peki, SGK saat kaça kadar açık?
İllere bakılırsa değişmekle beraber SGK, çoğu zaman 08:30- 17:00 saatleri içinde hizmet vermektedir. Kurum 12.30-13.30 içinde öğle arası sebebiyle hizmet vermemektedir. SGK hafta sonu cumartesi ve pazar günleri ise kapalıdır.
Toplumsal Güvenlik Kurumu, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı benzer biçimde dini bayramlarda ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos benzer biçimde resmi bayramlarda da hizmet vermemektedir.

Yoruma kapalı.