Sinan Ateş cinayetinde 4 şüpheli daha adliyeye sevk edildi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Eski Ideal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü daha adliyeye sevk edildi.(*4*)

Doç. Dr. Sinan Ateş ve arkadaşı Selman Bozkurt, 30 Aralık’ta, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde motosikletli şüphelinin silahlı saldırısına uğradı. Başından yaralanan Sinan Ateş, vaka yerinde yaşamını yitirdi, arkadaşı Bozkurt ise omzundan vurularak yaralandı. Cinayetle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında 18 şüpheli gözaltına alındı. Daha ilkin adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 6’sı ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan tutuklanırken, 1’i adli kontrolle özgür bırakıldı.(*4*)

Bugün emniyette ifade işlemleri tamamlanan şüphelilerden 4’ü daha adliyeye sevk edildi. 3’ü İstanbul’da gözaltına alınan 4 şüpheli, soruşturma savcısına ifade verdikten sonrasında tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Barış Ceza Hakimliğine sevk edildi(*4*)

Yoruma kapalı.