SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik: Terörle mücade güçlenerek devam edecektir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının peşinden basın toplantısı düzenliyor.

Sözcü Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

DÜZCE DEPREMİ

Fazlaca sayıda ilimiz etkilendi. İlk andan itibaren bakanlarımız oradalardı. Burada nerede bu devlet diye bir sual yok. İlk andan itibaren devlet orada. Bakan arkadaşlarımız hala oradalar. Hasarlı yapılara girilmemesi ehemmiyet arz ediyor. Bu mevzularda yurttaşlarımızın resmi makamlara saygınlık etmesini istirham ediyoruz.

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISI

İstiklal Caddesi’ndeki hain hücum sonrasında güvenlik güçlerimizin emek harcamalar yaparak faili ve bağlantılarını açığa çıkardığını gördük. Bu Türkiye’nin güvenli bir ülke bulunduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

TERÖRLE MÜCADE OPERASYONLARI

Türk Silahlı Kuvvetleri sivillerin yaşamının korunması mevzusunda dünyada en duyarlı orduların önderlik yapar. DAEŞ saldırısı olduğu süre yanıt verdiğimizde orantısızlıktan bahsetmeyenler, PKK terörüne karşı yanıt verdiğimizde niçin orantısızlıktan bahsediyor. Doğal ki bunun hukuk kuralları, ilkeleri ve prensipleri var. Türkiye internasyonal hukuka saygılı bir ülke olarak doğal ki hukuka bağlı olarak bu mücadeleyi yürütüyor. Karkamış’ta rokete tepki vermek yerine bizi eleştiriyorlar. Son yaşananlar Türkiye’nin terörle savaşım mevzusunda ne kadar haklı bulunduğunu bir kez daha göstermiştir. Terörle mücadelemiz meşru adımlardır, hukuka uygundur; güçlenerek devam edecektir.

KKTC’NİN GÖZLEMCİ ÜYELİĞİ

Türk Devletleri Teşkilatları’na gözlemci üyelik sonrası meydana getirilen tehditler utanç vericidir. Gelinen nokta KKTC ve devletimiz için başarıdır. Bedeli ne olursa olsun bu adada iki eşit cemiyet var. KKTC egemen bir devlettir. Hak ve menfaatlerinin korunması için de Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar destek verecektir. Kıbrıs Türk davası hepimizin davasıdır

İSVEÇ-FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

Terörle mücadelede yasal adımların sonucunu görmek istiyoruz.

MISIR VE SURİYE İLE İLİŞKİLERDE NORMALLEŞME ADIMLARI

Hiçbir devlet asla kimselerle tamamen sorunsuz ilişki yaşamıyor, tamamen problem da yaşamıyor. Çeşitli zamanlarda çeşitli mevzularda problemler ortaya çıkıyor. Kimi zaman aynı anda hem sorununuz oluyor hem de işbirliğiniz oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerinin korunması açısından devletimizin başı olarak attığı adımların Türkiye’nin hak ve menfaatleri, bölge ve dünya barışı için son aşama kıymetli bulunduğunu, bunun iyi sonuçlar doğuracağını ifade etmek isterim.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Yoruma kapalı.