SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başörtüsü için anayasa teklifi açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Burhan Felek Salonu’nda “3. Internasyonal İlahiyat Gençlik Buluşması ve İlahiyat Yıldızları Ödül Töreni”nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Eskişehir’de neredeyse talebe yoktu bu şekilde bir konuma gelmişti tanrı bilim. İmam hatiplerin tüm öğrencilerini adeta kapı dışarı etmişlerdi. Şimdi bir milyon 300 bin imam hatip talebesi var. 1 milyon 300 bin imam hatiplinin artık türevini istiyoruz. İmam hatiplerden ilahiyatlara yetmez, bunların tüm üniversitelere başarı oranı yüksek dağılmasını istiyoruz. Bu kardeşinizi cumhurbaşkanı icra eden bu millet Tanrı’ın izniyle her tür üniversitede de başarıyı yakalar.

İlahiyat fakülteleri basit yükseköğretim kurumları değildir, imam hatipler şeklinde ilahiyatlar da topluma ayna tutan kurumlardır. Milletin inancının horlandığı dönemlerde ilahiyatlar üvey evlat muamelesi görmüştür. İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen olma hakkı gasp edilmişti.

Vesayet süreçlerinde tanrı bilim fakültelerinde baskıya maruz kaldık. Ben kızımı İstanbul’dan Trabzon’a gönderdim. Oradaki imam hatibin müdürü de derslik arkadaşımdı. Elhamdülillah bunların hepsi mazi oldu.

Tek parti faşizmini tekrardan hortlatmaya çalışan 28 Şubat zihniyeti, imam hatipler ve meslek liseleriyle beraber tanrı bilim fakültelerini de hedef almıştır.Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat karanlığına son verdik.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Anayasa değişikliği metnini Meclis’e yolladık. Samimi olup olmadıklarını göreceğiz. Meclis’ten geçmezse son sözü milletimiz söyleyecek.

6 YAŞINDA EVLENDİRME SKANDALI

İstismar vakası üstünden içlerindeki kin ve nefreti kusanları gördük. LGBT denilen marjinal akımlara alet edilen çocuklarla ilgili hiçbir tepki göstermediler.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Yoruma kapalı.