SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet İttifakı’na: Siyaseti at pazarlığına çevirdiler – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son Haberler! Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki gün kala ATV-A Haber’in ortak yayınına ilişkin gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor ve açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Meydanlar olsun, İstanbul Kongre Merkezi’ndeki miting olsun rehavet olmadığını gösteriyor. İkinci tura tabanın çok kararlı olduğunu görüyorum. Esenler’de 150 bin kişi ‘Biz hazırız’ diyor. yarın Beykoz’da açık havada buluşmak.Aynı coşku olur diye düşünüyorum.Bir yanda 21 yıldır tanıdıkları cumhurbaşkanı var, diğer yanda Kılıçdaroğlu’nun referansı yok.

MUHARREM İNCE’NİN ADAYDAN ÇEKİLMESİ

Adaylıktan çekildikten sonra Sayın İnce’yi aradım. Adaylığınızdan çekildiğiniz için de üzüntümü dile getirdim. İnce’nin rahatsızlığını öğrenince kendisini arayıp geçmiş olsun dileklerimi ilettim. ‘Elimizden geleni yapalım’ dedik. “Hastaneden yeni çıktım, dinleniyorum” dedi.

“SİYASETİ AT İŞİNE DÖNDÜRDÜLER”

Siyaseti at işine çevirdiler. Oy sayısı ne olursa olsun hepsi CHP’den bir milletvekili aldı. Toplam oyların yüzde 1’ini alamayan partiler CHP’den 40 milletvekili çıkardı. Seçimlerde halkım neye ihtiyacı varsa onu cevaplayacak. Kılıçdaroğlu birbirinden farklı bu şirketle nasıl iflas edecek? Bu imkansız. PKK üyesi YSP üyesi Kılıçdaroğlu ile uzlaşma hakkında konuştu. Amaçları terör lideri ve Demirtaş’ı hapisten çıkarmaktır.

Kılıçdaroğlu ne diyor? “Demirtaş’ı görevden almak için oyunuzu bana verin” diyor. Nerede hak, hukuk, adalet? “Onlarla neyi kabul ettin?” onlar sorar. CHP lideri neden cevap vermiyor? Çok kolay yalan söylerler. Kemal Bey yalanların ustasıdır.

PKK ile Kürt kardeşlerimizi birbirinden ayıralım. Bir yanda onlar, bir yanda Kürt kardeşlerim. CHP zihniyetinin Kürt kardeşlerimize uyguladığı zulme son verelim. Dilleri ve kimlikleri nedeniyle karşılaştıkları sorunları çözen bizdik. Bundan sonra da Kürt kardeşlerimizle yolumuza devam edeceğiz. Çatısı altında bulunduğumuz bu salon, yerleşme sürecinde birçok şeye tanıklık etmiştir. Neler yaptık, neleri düzeltmeye çalıştık.

BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA TEPKİ

Biz bu insanlara başbakan değilse de başbakan verdik. Bakanlık bakanlıktır. Ama insan tatmin olmuyor. Başbakan olarak emanet ettiğimiz kişinin gidişinde bir veda konuşması yaptı. “Pazara kadar değil, mezara kadar birlikteyiz” dedi. Diğeri bana istifa dilekçesini verirken yanımdaki arkadaşların beceriksiz olduğundan bahsetmişti. Ona ‘Yanındaki insanlar ne kadar iyi’ diye sorduğumda bana nasıl cevap vereceğini bilmiyordu. Ağırlıklarını biliyordum.”

Son dakika geliştirme detayları çok yakında ntv.com.tr’de…

Yoruma kapalı.