SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Valisi Davut Gül oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son Haberler!

Yeni kabinede eski İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın içişleri bakanlığı görevine gelmesiyle birlikte şehrin yeni valisi atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un yeni valisi olarak Gaziantep Valisi Davut Gül’ü atadı.

Davut Gül, İstanbul’un 23. valisi olacak.

DAVUT GÜL KİMDİR?

Davut Gül (1974; Horasan, Erzurum doğumlu) Türk bürokrattır.

Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Yurt dışı stajını Muğla-Kavaklıdere, İzmir-Kemalpaşa İlçesinde, yurt dışı stajını ve AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra Kırklareli-Kofçaz Kaymakamlığına atandı. 2003-2005 yılları arasında Şirvan Kaymakamlığı, 2005-2006 yılları arasında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006-2009 yılları arasında Gürün Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2009 yılında Türkiye Yöneticiler Derneği tarafından “Yılın Kaymakamı” seçilmiş ve Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’nü kazanmıştır. Gördes ve Şarkışla Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 1 Haziran 2016’da Sivas’a vali olarak atandı. 27 Ekim 2018’de Gaziantep’e vali olarak atandı. 5 Haziran 2023’te Ali Yerlikaya’nın İstanbul Valisi olarak atanmasıyla boşalan İstanbul’a vali olarak atandı. , içişleri bakanlığına.

Vali Davut Gül evli ve bir erkek çocuk babasıdır. O ingilizce konuşur.

Son dakika geliştirme detayları çok yakında ntv.com.tr’de…

Yoruma kapalı.