Soylu-İmamoğlu arama polemiği: 29 kez o beni telefonla aradı, 11 kez ben onu aradım – Son Dakika Türkiye Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Ideal Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soruşturmaya ilişkin data verdi. (*11*)

Soruşturmanın Ankara Başsaavcılığı ve güvenlik müdürlüğü koordinasyonunda yürütüldüğünü söyleyen Asil, “Burada tetiği çekenin haricindekilerden bir şahıs daha, doğrusu hedefimizdeki iki şahıs aranıyor. Burada onları da bulacağız ve adalete teslim edeceğiz” dedi.(*11*)

Asil, “Buradaki soruşturmanın selameti açısından söyleyeceklerimiz budur. Toplumsal medya dedikoduları üstünden adım atmak doğru değil. Milletimiz güvenli olsun, araştırmalar kamuoyu nezdinde bilgilendirme yapılarak ilerleyecektir” dedi. (*11*)

ARAMA KAYIT SAYISINI AÇIKLADI(*11*)

Asil, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile içinde yaşanmış olan telefon polemiğine de değindi. İmamoğlu ile içinde 40 arama kaydının bulunduğunu belirten Asil, 29 kez İmamoğlu’nun 11 kez kendisinin aradığını deklare etti. Asil bu aramaların 20’sinde karşılıklı görüşme bulunduğunu da deklare etti.(*11*)

BAKANLIĞIN İBB RAPORU(*11*)

İçişleri bakanlığı’nın İBB’ye yönelik terör soruşturması raporuna da değinen Asil şunları söylemiş oldu:
(*11*)

“Benden CHP Genel Merkezi’ne karşı beni ezdirme diyebilirsin, hemşehri olduğumuzu söyleyebilirsin. Fakat yalan demen düzgüsel değildir. Basın toplantısında arkadaşların verdiği bilgiler çerçevesinde bir iflası görüyoruz. Bu adamları yoldan geçerken mi aldık. İddia ettiğiniz kişileri belediyeye almadım, bana karacılık atıyorsunuz demedi. Kıvırmak doğru değil. Kıymet ailesi nedir? Terör örgütü PKK, dağa adam götürüyor. Kardeşlerini işe sokuyor belediyelerde. Yapmış olduğu açıklamalarda terör örgütüyle irtibatlıları almadım demiyor. Bunun bir karşılığı yoktur. Devlet bunu sorgulamakla mükelleftir. 
(*11*)

Ben bu tarz şeyleri işten atacak yetkiye haiz değilim. Atıldıktan sonrasında burada bitmiyor. Atılanlar OHAL kurumuna başvuruyor. Ondan sonrasında da mahkeme süreci var ve oraya gidiyor. Ben İBB’ye iskemle atacağım acaba Ekrem İmamoğlu bugün işe kimi aldı acaba? Ömrü devlete küfretmekle geçen insanları karşısına dizmiş, devleti sövgü etmeyi takla atarak değiştiren anlayışı devam ettirmeye çalışıyorlar. Ben iki taneyi tespit ettim attım diyor. Demek ki atma yetkin var.”(*11*)


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.