Taha Duymaz ve ailesi de enkaz altında: Sosyal medya fenomeniyle ilgili haberi ablası gözyaşları içerisinde duyurdu

Yemek videolarıyla tanınan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz da Hatay’da meydana gelen depremde ailesiyle birlikte yıkıldı. Taha Duymaz’dan uzun süredir haber alınamayan ablası, sosyal medya hesabı üzerinden yardım istedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 45 saniye süren deprem; Trabzon, Adana, Gaziantep, Malatya, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Samsun ve Hatay’da da hissedildi.
Hatay’da yaşayan ve yaptığı yemek videoları ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın da ailesiyle birlikte yarası oluştu.
Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz, sosyal medya hesabında ağabeyi ve ailesinin göçük olduğunu söyleyerek yardım istedi.
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Semiha Duymaz, “Kardeşim Melek, Taha, Umut, teyzem ve dayım enkaz altında. Kimsenin bakmadığı alana lütfen yardım edin. Hatay Antakya Betonsan Bedisabuncu Okulu önünden. “. Taha enkaz altında” dedi.
Paylaşımına devam eden Semiha Duymaz, kardeşi Taha Duymaz ve ailesinden henüz haber alamadığını yazdı. Duymaz’ın ablasına çok sayıda destek mesajı ulaştı.
Öte yandan oyuncu Çağrı Çıtanak, Hatay’da annesinin enkaz altında olduğunu söyleyerek yardım istedi.
Ünlü oyuncu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatay/Antakya/Sümerler semti Harbiye caddesi yıkılan bina doğup büyüdüğüm A/3 apartmanı. Annem ordaydı! En yüksek bina bu bina. Daha fazla insanı kurtarmak ve yardım etmek için lütfen bize ulaşın” dedi.
Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel, Hatay’ı da vuran depremin ardından sosyal medyadan acil yardım çağrısı yaptı. Ağlayarak konuşan Demirel, “Burada durum çok kötü. Arkadaşlarımız enkazdan çıktı ama hala enkaz altında olan arkadaşlarımız ve tanıdıklarımız var. Hatay’ın durumu vahim. Yeteri kadar ambulans yok. “Yeterli yardım yok. Yardımın bir an önce buraya gelmesi gerekiyor. Çok kötü çünkü her şey. Lütfen bir şeyler yapın!” dedi.

Yoruma kapalı.