Ticaret Bakanlığı 100 Memur Alımı Başladı! 2022 / 2021 KPSS İle


Tecim Bakanlığı alımına adım atmak. Kullanımda olan kullanımda olan personel alım ilanına bakılırsa tasarlanacaktır. Başvuruların başlamasını adaylar için müjde! 100 Işyar Alımı başlamış olup adaylar başvurularını tamamlamaya kadar bitirmeleri gerekir. İşin Olsa ekibi olarak 100 Işyar Alımı hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Tecim Bakanlığı Müracaat Ekranı Açıldı!

Bakanlığın değişik bölümlerinde görevlendirmek suretiyle 100 kişilik kadro ile Müfettiş alımı meydana getirecek. Bu alımlar için en fazla 50 Tecim Grup Başkanlığı için en fazla 50 Tecim Müfettiş destek kadrolarında yapılacak.

Adaylar başvurularına Nisan oğlu haftası başlamış olup en geç 13 Mayıs 2022 evveliyatına kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular yalnız İnternet’ten sağlanacak adaylardan alınacak.

Müracaat Tarihleri: 25 Nisan-13 Mayıs 2022 içinde

Müracaat Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Kimler Başvuruda Bulunabilecek mi?

Tecim Bakanlığı bünyesine haiz olan 6 asker adaylarından genel olarak kanunun 48. giyim şekli olarak aranacak. Hususi olarak ise adaylardan KPSS, Eğitim hazırlık aranacak.

Genel Müracaat Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti devletine haiz olmak, Kamu haklarından kusurlu, görevine engel olabilecek herhangi bir sıhhat problemi yok, güvenlik incelemesi ve arşivden pozitif yönde netice almak,

Bir toplumsal yaşamdan yararlanmak yada emekli aylığı olmak için ulaşılabilecek bir yerde olmak için bir suçsuzluğu bulunmamaktadır.

Hususi Müracaat Şartları:

– Giriş okulunun yapılacağı yıl Ocak ayı ile 35 yaşından büyük değil,

– Sıhhat durumu sebebi ile Türkiyenin heryerinde iş yerinde engel herhangi bir durum yoktur,

– Minimum dört senelik yükseköğrenim veren hukuk, ekonomident, siyasal bilgiler, işletme, ekonomik ve yönetimsel bilimler mezunu olmak,

KPSS Şartı Aranacak!

Tecim Bakanlığı Işyar Alımı için adaylardan 2020 2021 yılı KPSS Puanı yada aranacak. Öteki işgören alımı ilanlarında 2020 yılı KPSS Puanı Okurken Burada son iki yıl içinde meydana getirilen KPSS Puanı kullanılacak. Bu yıl 2021 yılı KPSS Puanına haiz olan adaylara başvuruda bulunur.

İki Aşamalı Giriş imtihanını geçti!

Tecim Bakanlığı işgören alımı için adaylara iki imtihan yerleştirmek için gerçekleştirilecek. Bu doğru yönlendirilir KPSS Puandan geçen 20 kat adaydan ilkin yazılandada başarı sırasına bakılırsa sözlü sınavlardır.

BAŞVURU KILAVUZU

Yoruma kapalı.