Tokat’ta felçli hastaya şiddete verilen ceza belli oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Tokat’ta etkinlik gösteren Medicalpark Hastanesi’nde bilinci yerinde olmayan felçli hastanın çarşafla yüzünü kapatıp elleriyle ağzını ve boğazını sıkan hemşirelere verilen ceza belli oldu.

Faaliyeti halen durdurulmuş olan hususi hastanedeki vaka sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı sertlik,fena işlem gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen cezalar Sıhhat Meslekleri Kurulu’nca karara bağlandı.

Izahat Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca tarafınca yapılmış oldu.

3 YIL MESLEKTEN MEN EDİLDİ

Buna bakılırsa; söz mevzusu 2 sıhhat personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda bu kişinin, bir sıhhat kurumunda çalışabilmesi için 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve yine bir yoğun bakımda emek vermesi söz mevzusu değil.

Sıhhat Meslekleri Kurulunun sonucuna bakılırsa, öteki sıhhat mensubu 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda ve artık yoğun bakımda çalışamaz.

5 ay ilkin yaşanmış olan olayın görüntülerinin ortaya çıkması üstüne Tokat Valiliği kabahat duyurusunda bulunmuş Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Yoruma kapalı.