Türkiye, Ayşenur öğretmeni anıyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

Hemen hemen 3 aylık öğretmen olan 22 yaşındaki Ayşenur Alkan’ın hayalleri terör saldırısıyla yardım kaldı.

Gaziantep’in Karkamış ilçesine düzenlenen roketli saldırıda yaşamını kaybeden Ayşenur Alkan’a gözyaşlarıyla veda edildi. Geriye gözü yaşlı ailesi ve öğrencileri kaldı. 

İlçeye bağlı, Etiler Mahallesi’nde bulunan Kocatepe İlkokulu’nda 4/C sınıfı öğretmeni olan Ayşenur Alkan’ın öğrencileri, duygularını ve 24 Kasım Öğretmen Günü’nü için hazırlıklarını söyledi.

İLK ÖĞRETMENLER GÜNÜ OLACAKTI

Öğretmenlerini oldukça sevdiklerini ifade eden öğrenciler, ilk öğretmenler gününü kutlayacak olan Ayşenur Alkan için sınıfı süsledi. 


Ayşenur öğretmenin bir talebesi 

”ONUN GİBİ BİR ÖĞRETMEN OLACAĞIM”

Şehit Alkan’ın öğrencilerinden Ümeyir Doğan, “Bana sınavlara hazırlanmam için ders kitapları veriyordu. Beni oldukça seviyordu.  Sanki ailemiz yıkıldı. Ben normalde tabip olmak istiyordum fakat artık öğretmen olacağım, öğretmenimin yarım kalan hayallerini tamamlayacağım. Onun şeklinde öğrenciler yetiştireceğim.”

Türkiye, Ayşenur öğretmeni anıyor - 2
Öğrencisinin, Ayşenur öğretmen için çizdiği bir fotoğraf

”ŞİİR OKUR, SINIFI SÜSLERDİK”

24 Kasım Öğretmen Günü için öğretmenine fotoğraf çizdiğini özetleyen Bozkurt, “Öğretmenin öldüğünü duyunca oldukça üzüldüm, oldukça ağladım. Ben 24 Kasım ile ilgili fotoğraf çizmiştim, öğretmenime verdim. O da panoya astı ve bana dedi ‘oldukça iyi çizmişsin’. Biz onu oldukça sevmiştik. Öğretmenimiz olsaydı, yarın şiir okurduk, sınıfı süslerdik, birlikte şarkı söyleyip oyun oynardık. Şimdi onu görsem ‘Bizi bırakma, seni oldukça seviyoruz öğretmenim’ derdim” ifadesini kullandı.

Fatmanur Bozkurt ise öğretmenine 24 Kasım Öğretmenler günü için şiir yazdığını sadece teslim edemediğini söylemiş oldu.

Türkiye, Ayşenur öğretmeni anıyor - 3

”BEN ÇOCUĞUMU YOKSULLUKLA BÜYÜTTÜM”

Ayşenur Alkan’ın anası Hayriye Alkan, yoklukla okutup yetiştirdiği kızının kendi parasını kazanıp yoksul ailelere destek olmayı hayal ettiğini söyledi.

Kızının hayallerini özetleyen gözü yaşlı anne “Kızımın hayalleri vardı. Çalışıp kazanıp, yoksullara yardım etmeyi oldukça istiyordu. Başka bir isteği, muradı yoktu. Kızım iyi niyetliydi, kalbi güzeldi” dedi. 

Türkiye, Ayşenur öğretmeni anıyor - 4
Anne Alkan

”İŞİNİ SEVEREK YAPIYORDU”

Alkan, kızının okula ortalama 3 ay ilkin başladığını anlatarak, “Okula sevmiş olarak gidiyordu, işini sevmiş olarak yapıyordu. Evlatları oldukça seviyordu, çocuklar da ona alışmıştı. Tatilden sonrasında bugün ilk kere okula gitmişti. Yavrumu sabah okula uğurladım, tekrar da göremedim.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.