Üvey baba dehşetine 4 yıl hapis cezası

Antalya’da beraber çalmış olduğu besin imalathanesinde üvey oğlunu öldüresiye döven kişinin cezası belli oldu. Üvey baba, 4 yıl 2 ay hapis cezası alırken 14 yaşındaki çocuğun 6-7 ay içinde 12 kez dayak sebebiyle tedavi görmüş olduğu ortaya çıktı.

Antalya’da 14 yaşındaki üvey oğlunu iş yerinde tekme tokat döven kişinin cezası açıklandı.
Sarılar Mahallesi’nde 8 Eylül Perşembe günü Muhittin Ersoy Bulvarı üstündeki bir besin imalathanesinde ufak yaşta çocuğun erişkin bir şahıs tarafınca dövüldüğü suç duyurusu üstüne jandarma ekipleri harekete geçti.
Söz mevzusu adrese gelen jandarma ekipleri, iş yerinin yapımevi bölümünde çalışan K.S. ve 14 yaşındaki üvey oğlu M.E.T. ile karşılaştı.
M.E.T.’nin üvey babasının kendisini devamlı dövdüğünü söylemesi üstüne üvey baba K.S. jandarma ekipleri tarafınca karakola götürüldü.
Gözaltına alınan üvey baba K.S. jandarmadaki işlemlerinin arkasından çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, çocuğun annesinin eşinden şikayetçi olmadığı bildirildi.
14 yaşındaki M.E.T.’nin 6-7 aylık süreçte dayak ve darp sebebiyle minimum 10 kez Manavgat Devlet Hastanesine gelmiş olarak tedavi görmüş olduğu açıklandı.
Manavgat 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmada, M.E.T. ve anası daha ilkin bu şekilde bir vaka yaşanmadığını söyleyip Kemal Bunaltan’dan şikayetçi olmazken, şahit olarak ifadelerine başvurulan besin imalathanesi çalışanları bazen bağırıp çağırmaya tanık olduklarını, dövülme vakasını görmediklerini belirttiler.
(*4*)
Sanık Kemal Bunaltan ise, üvey oğlu ile kulaklık yüzünden tartıştığını, kulaklık için evden izinsiz para alması sebebiyle sinirlenerek tokat attığını, bundan dolmayı fazlaca pişman bulunduğunu, ailesini ve çocuklarını fazlaca sevdiğini söylemiş oldu.
Kararını açıklayan mahkeme heyeti çocuğa karşı eziyet suçundan dolayı Kemal Bunaltan’ya 5 yıl hapis cezası verirken cezanın 1/6 oranında indirim yapılarak 4 yıl 2 ay hapis cezası olarak uygulanmasına karar verdi.

Yoruma kapalı.