Van’da işçi iskeleden düştü, şirket sigorta girişini yaptı


Salih Sertkal

KAMYONET – Van’daki inşaatta, işçi iskeleden düşmüşek dört yaralı. Yaralanandan Ferhat Altun’un iki ayağı kırıldı. Altunköpö, kaza sonrası bir eğitimiz çalıştırılırken, sigorta girişinin eğitimini öğrenmiş.

Vaka, 13 Mayıs’ta meydana geldi. Bir inşaatta çalışan Ferhat Altunköprü, üç dost ile beraber iskeleden düşerek yaralandı. Altunköprü’nün, sebebiyle iki arkadaşı kırılırken öteki üç arkadaşı kazayı hafifçe yaralarla atlattı. Altunkörü’yü tercih ediyor.

Ferhat Altunköprü

Altunköprü’nün inşaatlarda emek harcaması 2016 senesinde başladı. Van Büyükşehir Belediyesi eğitime eğitimden sonrasında taşer olarak 306 talebe talebe. İşten hukuk tartışması başlatıp dava için işe dönüş kararını verdi. Sadece kayyım yönetimi yüzünden geri dönmekten.

Bu artan değişik işlerde çalışmak zorunda kalan 306 işçi dördü iş kazalarında kaybedilecek. Belediyeden çıkarılmak için altı senedir inşaatlarda kalan Ferhat Altunköprü de üç gün ilkin iş kazası sonrası yaralı.

‘TÜM MAĞDURİYETİMİN SEBEBİ KAYYIMDIR’

Evli ve dört çocuk olan Ferhat Altunköprü, 2016 senesinde işçiyle beraber kayyım çıkartıldığını söyledi. Altunköprü, geçimini kolay kolay düşünülemez. Son olarak Van’da Kaya Kentki inşaatta inşaatta üç arkadaşıyla beraber birinci kattan iskeleden düştüklerini. kullanıcın ve öteki tüm yaşanılanların yaşamış olduğu mağduriyetlerin olduğu tek kişinin kayı belirten Altunköp, belediyeye sekiz yılını verdikten sonrasında bir günde. Altunköprü, işlerde işe alınmamak için seçime alınmayacağını söylemiş oldu.

İş kazası alınmadan sonrasında teslim alındı. Onlar da o gün sigortalı girişimciler, bu durum resmi evraklarda da görülüyor” diye.

Yoruma kapalı.