VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuç tarihi belli oldu mu? – Son Dakika Eğitim Haberleri

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunmuş olduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne lüzumlu evraklar ile talebe adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Talebe adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıf Katılım Bankası Şubesi yoksa Ziraat Bankası Şube’sinden hesap açtırılabilir.

Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açtıran öğrenciler kamu ortak ATM’lerinden burslarını alabilirler. Vakıf Katılım Bankası tarafınca; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değişiklik yapma, iptal etme ve benzeri hallerde herhangi bir ücret alınmaz; havale, EFT, ATM/BTM cihazları, web şubesi, davet merkezi aracılığı ile havale, bakiye sorma, hesap hareketleri döküm işlemleri otomatik ödeme talimatı, para yatırma, vergi ödemelerinden ücret ve komisyon alınmaz, hesap işletim tutarı yada başka bir ad altında harcama ve ücret talep edilmez, herhangi bir kesinti yapılmaz ve hesap özeti tutarı alınmaz.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafınca yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün kontakt bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Yoruma kapalı.