Yemek kartları ile alışveriş kalktı mı? “Yemek kartları marketlerde geçmeyecek” haberlerine dernek başkanından açıklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Yeni yıldan itibaren artık yiyecek kartlarının market alışverişlerinde kullanılmayacağına yönelik iddialara açıklama geldi. Meydana getirilen haberlerde; 1 Ocak itibarıyla yeni bir döneme girileceği, şirket tarafınca verilen bu kartların artık bir tek yiyecek için kullanacağı ve market alışverişi ya da bir başka nedenle kullanamayacağı belirtilmişti.

AÇIKLAMA GELDİ

Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade, yiyecek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin, “Yemek kartlarında değişen bir şey yok.” dedi.

Piyade, yiyecek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin açıklamada bulunmuş oldu.

Öner Piyade, şunları kaydetti:

“Yemek kartlarında değişen bir şey yok. Yemek kartlarının restoran ve marketlerde yiyecek ve tüketime hazır besin haricinde kullanılmasının vergi istisnasına mevzu olmaması hususu, 2008 senesinde gösterilen ve halen yürürlükte olan 382 sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde düzenlenmiştir. Bu kapsamda 1 Aralık 2022 itibarıyla çalışanlara verilen yiyecek tutarı mevzusundaki yeni mevzuat, yürürlükteki mevzuattan değişik bir düzenleme getirmemektedir.”

Yoruma kapalı.