Yeni bakanlar belli oldu mu? Kabinede yer alacak isimler ne zaman, saat kaçta açıklanacak? – Son Dakika Türkiye Haberleri

Yeni kabinede yer alacak bakanların kimler olacağı ve kabinenin ne zaman açıklanacağı Türkiye gündemini yakından takip eden vatandaşlar tarafından merak konusu oluyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler yeni kabineye çevrildi. Peki yeni kabine ne zaman ve ne zaman açıklanacak? Yeni bakanlar kim olacak?

YENİ KABİN NE ZAMAN VE SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin kesin sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler yeni kabinenin açıklanacağı tarihe çevrildi.

Buna göre; Yeni tuvaletin 3 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 22.00’de açıklanması bekleniyor.

YENİ KABİNET KİMLERDEN OLUŞACAK?

Yeni Kabine listesinde yer alacak isimler henüz açıklanmadı.

Bakanlar listesinin yeni üyelerinin 3 Haziran Cumartesi günü saat 21:00’de açıklanması bekleniyor.

İBRAHİM KALIN’DAN YENİ KABİN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yeni kabineye ilişkin açıklaması şöyle;

“YSK’nın açıklayacağı kesin seçim sonuçları, seçim sonuçlarına göre şekillenecek. Cumhurbaşkanımızın TBMM’de yemin etmesinin ardından aynı gün akşamı yemin töreni yapılacak. Uluslararası liderler buraya davet edilecek. Sonrasında ise yemin töreni yapılacak.” Bütün bunlar, Bakanlar Kurulu’nda açıklanacak” dedi.

Yeni kabinede eski bakan Mehmet Şimşek’in göreve geleceği yönündeki iddiaları değerlendiren Kalın, şunları kaydetti:

“Mehmet Şimşek’le ilgili şunu söyleyeyim. Mehmet Bey dolaylı olarak bu süreci destekledi. Bundan sonra da vermeye devam edecek. Kabine girer girmez buna ne olacak. Bilmiyorum. Devam edecek. makam fark etmeksizin bu sürece destek olun.”

YENİ KABİN TAKVİMİ PLANLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.00’te TBMM’de yemin edecek. Saat 15.00’de Anıtkabir’e gidiyoruz. Anıtkabir atlı birliklerle Külliye’yi geçmiş olacaktır. Saat 17.30’da Külliye’de tören yapılacak. Türk dünyasının devlet başkanları ile saat 20.00’de Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği yiyecek. Tuvalet saat 22.00’de Çankaya Köşkü’nde duyurulacaktır.

Yoruma kapalı.