Yeni yıla saatler kala Taksim’de yoğunluk yaşanıyor

İstanbul’un gezinsel mekanlarından Bölme Meydanı ile İstiklal Caddesi’nde yeni yıla saatler kala yoğunluk arttı. İstanbul’da yılbaşı kutlamaları öncesi güvenlik önlemleri de alındı. Bölme’e çıkan yollar saat 14.00’ten itibaren trafiğe kapatıldı. Jandarma ekipleri de havadan ve karadan denetim yapıyor.

İstanbul Beyoğlu’nda yılbaşı kutlamalarında güvenlik önlemi almak amacıyla Bölme Meydanı bariyerlerle çevrildi.
Beyoğlu’nda yılbaşı tedbirleri kapsamında Bölme ve İstiklal Caddesi’ne çıkan yollar trafiğe kapatılıyor.
İstanbul Valiliğinin almış olduğu karar ile saat 14.00’da İstiklal Caddesi’ne çıkan yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı. Vatandaşlar ise alternatif yollara yönlendirildi.
Bölme Meydanı ve Seyahat Parkı da demir bariyerlerle kapatıldı. Bölme Meydanı ve çevresinde güvenlik noktaları oluşturuluyor.
Polis, Seyahat Parkı’na Mobil Komuta Merkezi TIR’ı kurdu. Güvenlik kameraları da gözden geçirilerek yılbaşı gecesine hazırlandı. Polis ekipleri Seyahat Parkı içinde beklerken bazı noktalara da TOMA yerleştirildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de yılbaşı tedbirleri kapsamında helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirmiş oldu.
Jandarma ekiplerince, Beykoz Riva ve Sarıyer Uskumru’nun da aralarında bulunmuş olduğu 36 değişik yerde yol denetim noktası oluşturuldu. Takımlar, bu noktalarda trafiği düzenlemek ve denetlemek için emek harcama yapmış oldu.
Denetimlere havadan drone ve helikopterle de destek verildi.
Havadan meydana getirilen denetimlerde, trafik ihlali icra eden ve kurallara uymayan sürücüler tespit edilerek, karadaki denetim notlarında uygulama icra eden ekiplere bildirildi.
Jandarma ekipleri, kaide ihlali yapmış olduğu belirlenen sürücülere cezai işlem uyguladı.
Yeni yıla saatler kala Bölme Meydanı ile İstiklal Caddesi’nde yoğunluk arttı. Yılbaşı kutlamaları için yerli, yabancı binlerce şahıs, kentin en işlek noktalarından Bölme Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne geldi.
İstiklal Caddesi’ndeki kalabalık sebebiyle ziyaretçiler yürümekte güçlük çekti. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.
Polis, meydanda ve İstiklal Caddesi’nde güvenliği sağlamak için devriye gezdi.
Cadde ve meydan girişindeki güvenlik denetim noktalarında çanta ve üst araması yapılmış oldu.
Atlı Polis Grup Amirliği’ne bağlı polisler, İstiklal Caddesi’nde denetim gerçekleştirmiş oldu.

Yoruma kapalı.