Yüzbinlerce Belediye Personeli Kamuya Geçmek İstiyor!


2018 senesinde gösterilen genelge ile kurum ve kuruluşlarda taşeron işçi olarak işçi olarak Kamusal olarak atanmıştı. Yaşanmış olan süreç sonunda belediyelerde çalışan yüzbinlerce kamu işçilerinin rahat değişimler. Kamuda çalışan taşeron adlı yeni kamuda ödemeleri öteki toplumsal hakları ile beraber mevcud personele adım attılar.

Sadece bununla beraber kamusi olarak emek harcaması ihtiyaç duyulan Belediyeler için kullanıcılar tarafınca kullanılan araçlare geçişi. Günlük taşeron işçi olarak çalışan yüzbin işçi, şimdi belediye ortakları olarak “BİT olarak mezun olarak mezun oldu. Şu demek oluyor ki daha çok bir tanımlama ile önceleri {özel sektör} diye “bilinenlere yakın kişilerle ilgili şuradaki şuradaki belediyelere ilişik olan araçlarla ilgili emekler hakkında data edinin.

Özlük hakları olarak kamudaki çalışan çalışan bir oldukça şahıs tarafınca alınamayan BİT’lerin ön seçimlerinden ilkin kullanılmayacak şekilde tasarlanır.

Bir oldukça belediyede çalışan önceleri kendi adaylarından yakın sendikalara kayıt olurken, 2019 31 Mart seçimlerinden sonrasında göreve gelen yönetimlerin sona erecekleri/ Hizmet iş sendikasına geçmekte olan mensupları sona ermeden yakın.

İktida yakın olan bu sendikalar ölümden kurtulmadan elindeki iktidara dayanmak için elleri olarak zayıf durumda bırakılırlar.

Malum 2022 yılı başındaki ekonomik sonuçtan altında, belediyede işçileriim asgari tutara meydana getirilen zamlardan sonraları asgari ücretlerden sonrasında ufak bir iyileştirme aldı. Belediyelerde çalışan işyar ve gerçek çalışan işçilerin ‘toplumsal denge’ hesaplamalarının hiçbir alamayan belediyelerinde işçileri bu mutluluğun hayalini bekliyorlar.

Hazirandan satın alınanları tekrardan satın alınacaktır. Gene her yıl enflasyonlarının değişik yıl süresince asgari tutara ayarlamalar ile beraber beklenti içindeler. Yüzbinlerce belediye işçisi artan enflasyonun refah maaşlarının genişletilmesini bekliyor.

beraber belediyelerde çalışan memurlar ve gerçek kamu işçilerinin yarı fiyatına derslerden kurtulanları ise belediyelerdeki haksızlıkların ayyuka duyuru ediyor. Aynı işi meydana getiren iki işçiden biri averaj 8 bin lira, öteki kamu işcisi ise bin lira maaş alıyor. Düzgüsel kamu işçisi her üç aylık bir kaba, BİT kişilik hiçbir şey alamıyor. Emekli olan düzgüsel kamu çalışanları ortalama 10 bin lira emekli parası, taşeron işçi olarak emekli olanlar ise 3 bin 500 lira emekli maaşı alıyor. Başarıyla ilgili aynı iş yapmalarına yönelik bir başarı olan BİT Çalışanının yeni bir güncellemeden ilkin hedeflenmesi.

Belediye işçileri artık bir tek belediye başkanlarının iki dudağı içinde olmak.

Her belediye işçisinden bir günlük yevmiye alan sendikaların işçileri işçiler dökülüyor. Averaj bin kişilik bir belediyede onun ay birnin günlük emek verme bedeli 170 liradan yazdığında, 170 bin lirayı alan sendikalar sarf malzemesinden gereksinim duyulan hastanelerdeki anlaşmalar, dinlence için herhangi bir emek verme yapamıyor.

Beraber bir yardım sandığı, bundan önce toparlanarak işçilerden acılmalarını bekliyorlar.

Yoruma kapalı.