31 Mart tedbirlerini tek tek açıklayın! Bakan Yerlikaya: “A'dan Z'ye her türlü tedbiri alıyoruz”

Seçim haftasının başlamasıyla birlikte alınan tedbirler yoğunlaştırıldı. Bakan Yerlikaya kameraların karşısına geçerek seçim güvenliğine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

GENELGEYİ UNUTMAYIN

31 Mart yerel seçimleri için alınan tedbirleri açıklayan Yerlikaya, konuşmasında şunları söyledi:

  • Bakanlık olarak İller İdaresi Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla 12 Aralık 2023 tarihinde 81 il valiliğine genelge gönderdik. Genelgede, seçimlerin tam bir huzur ve güven içerisinde yapılması gerektiği, herhangi bir kesinti olmayacağı ve seçim kurulunun kararlarına titizlikle uyulması gerektiği birer birer belirtildi.

“A'DAN Z'YE TÜM ÖNLEMLERİ ALIYORUZ”

  • Seçim güvenliği toplantılarında gerçekleştirilen risk analizleri doğrultusunda il seçim güvenliği planları hazırlandı. Ayrıca 81 ilin valileriyle seçim güvenliği konusunda toplantılar yaptık.
  • Ülke olarak bugüne kadar yaptığımız tüm genel ve yerel seçimlerde demokrasimizi taçlandırdık. Geçtiğimiz yıl iki büyük seçim yaşadık. 85 milyon vatandaşımızın her birinin gönül rahatlığıyla sandık başına gidebilmesi ve milli iradenin yansıması için, hukukun üstünlüğü çerçevesinde A'dan Z'ye her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. sandıkta.

“Barış ve güven içinde bir seçim ortamı yaşamayı umuyoruz”

  • Toplam 594 bin çalışan görevlendirildi. Kolluk birimlerimize ait helikopter, uçak ve İHA'larımızı hizmete hazır halde tutuyoruz.

  • İçişleri ailemizle birlikte 81 ilimizin tamamında, her ilimizde, her sokakta huzurlu ve güvenli bir seçim ortamı yaşayacağımıza inanıyorum.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tek katlı evler kar altında kaldı!  2 metreye ulaştıTek katlı evler kar altında kaldı! 2 metreye ulaştı
Zeydan Karalar alkışlamayı bıraktı "Burada yayınlamayın" Şöyle dedi: Zeydan Karalar alkışları bölerek 'Bunu yayınlamayın' dedi: 'Taş Medrese' yayınlandıktan saatler sonra arayıp özür diledi
İsrail BM'ye bildirdi: Gazze'de yiyecek kalmadı!İsrail BM'ye bildirdi: Gazze'de yiyecek kalmadı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir