Bayram tatilinde sınır kapılarından çıkışlar 3 kat arttı

Edirne Valisi Yunus Sezer, Eski Cami'de bayram namazı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte tedbirlerin Ramazan Bayramı'nda da devam ettiğini söyledi.

Vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmesi için güvenlik birimleri ve sağlık personelinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Sezer, şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi tatil biraz uzun olduğu için bu dönemde trafik yoğunluğu oldukça fazlaydı. Özellikle sınırda olduğumuz için. Şehir dışına çıkmada yoğunluk vardı.” Dedi.


127 bin yolcu uçaktan indi

Tatilin başlangıcından bu yana normal günlere göre sınır kapılarından yolcu çıkışında yüzde 125, araç çıkışında ise yüzde 90 oranında artış yaşandığını belirten Sezer, şöyle konuştu:

“Özellikle Ramazan Bayramı tatilinin başlangıcından bu yana 127 bin yolcu sınırlarımızı terk etti. Bu, normal günlere göre 3 kat artış anlamına geliyor. Ayrıca 30 bin araç çıkışı da var. Bu, araç trafiğinin yaklaşık 3 katı. normal günlere.” Bayram tedbirleri nedeniyle polisimiz, jandarmamız, güvenlik birimlerimiz, sahil güvenliğimiz şu anda görev başında.”

Vali Sezer, bayram tedbirleri kapsamında 1.780 çalışan ve 240 araçtan oluşan bir ekibin il genelinde emniyet ve trafik tedbirleri aldığını açıkladı.


Kazalar %50 azaldı.

Geçen yıla göre trafik kazalarında yüzde 50 oranında azalma olduğunu vurgulayan Sezer, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımızdan ricamız, bayram tatilini tatil olarak geçirmenizdir. Trafik kurallarına uyuyoruz, kaza gibi üzücü olaylarla karşılaşmıyoruz. Bunun için.” Bu nedenle almış olduğumuz trafik tedbirleri bayram sonuna kadar yoğun bir şekilde devam edecektir.” “Yine 1.500 sağlık çalışanımız bayram döneminde de il genelinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

Sezer tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir