Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'daki gece kulübü yangınına ilişkin açıklaması: “Bu binanın inşaat ruhsatını kim verdi?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmetleri Vakfı'nın (TÜRGEV) İbn Haldun Üniversitesi'nde düzenlediği “Geleneksel TÜRGEV ​​İftarı”na katıldı. Erdoğan'ın yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, İbn Haldun Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Üniversite Haldun ve İlmi Yayma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan ve öğrenciler katıldı. Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından ezanla iftar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftarın ardından katılımcılara hitap etti.

“BİRİSİ ŞİMDİ KOŞSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta 29 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili olarak şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi meyve veren ağaç taşlanıyor. TÜRGEV ​​gibi vakıflarımız ülkemizin bazı çevrelerini her zaman rahatsız etmiştir. Hizmetleriyle, varlıklarıyla, yerel milli konumlarıyla. Kim var orada diye seslendiğimde tek tek geliyorlar, ne sağına ne soluna bakıyorlar.” “Ben varım” diyen özgür zihinleri yetiştiren TÜRGEV, bu grupların özellikle hedefindeydi. İftira ve yalan çılgınlığının hedefi oldunuz, haysiyet cellatları tarafından kendinizi yıpratmaya çalıştınız, sizi korkutmaya yönelik daha birçok saldırılara maruz kaldınız, bazıları iyiliği desteklemek için her fırsatı değerlendirdi. ve faydalı çalışmalar. , iyi ve faydalı çalışmalara destek vermemek. TÜRGEV ​​​​​​​Ve biz bunların hiçbirini umursamadık. Hukuktan, meşruiyetten, adaletten, halka hizmet yolundan sapmadık. Bizi yok etmeye geleceklerin bizde hayat bulmaları için mücadelemizi kararlılıkla ve yüksek bir ruhla sürdürdük. Bugün de aynı onurla hareket ediyoruz. . Diyoruz ki, eğer doğruysanız, eğer dürüstseniz, eğer samimiyseniz, namussuzluk er ya da geç mutlaka belasını bulacaktır. Gönüllü kuruluşlarımızı her ağız açtıklarında hukuk, hak, adalet kavramları üzerinden eleştirenlerin ikiyüzlülüğünü çok iyi biliyoruz. Sürekli ahlak pazarlığı yapan, işçi ve emekçi haklarından bahseden bu çevreler, önceki gün Beşiktaş yangınında hayatını kaybeden 29 emekçi kardeşimiz hakkında ne çıktı ne de tek bir cümle söyledi. Ekranlarından izleyenlere ve buradan kardeşlerime sesleniyorum. Bu binanın inşaat ruhsatını, imar iznini, binanın alt katlarını kumarhaneye çevirme iznini kim verdi? Şimdi tabii ki avukatlarımızla bu işi takip ediyoruz. Biz bunun peşindeyiz. Takip etmeye devam edeceğiz. Onlar kim? Orada 29 vatandaşımızın ölümüne göz yumanlar kimler? Biz de kovalayacağız. Biraz olsun vicdan sahibi herkesin tepkisini uyandırması gereken skandallar zinciri karşısında başlarını kuma gömmeyi tercih ettiler. Ama birisi hemen kaçtı. Neden? Çünkü günahlarımızı nasıl örtebiliriz? “Bunu takip ettiler” dedi.

“31 MART DAHA BÜYÜK ZAFERLERİ DUYURACAK”

Erdoğan, açıklamasının devamında şunları söyledi: “31 Mart yeni bir dönüm noktası değil, daha büyük zaferlerin habercisi olacaktır. Yolumuza çok daha güçlü devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasının finalinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bütün kardeşlerimi ve tüm hafızlarımızı yürekten kutluyorum. Jürideki değerli hocalarımıza da emek ve emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. En güzel şekilde yaratılmış olan insana düşen, kelimeleri en güzel şekilde okumaktır. Bu güzel buluşmayı mümkün kılan Diyanet İşleri Başkanlığımızın değerli liderlerine ve TRT'ye şükranlarımı sunuyorum.

Ekran görüntüsü_5

Bu güzel buluşmayı mümkün kılan Diyanet İşleri Başkanlığımızın değerli liderlerine ve TRT'ye şükranlarımı sunuyorum. Böylece zulme boyun eğmeyip özgür, onurlu, başımız dik, güçlü bir millet olabildik.

Müslümanlar olarak Kuran'ın rehberliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bugün Suriye'yi, Yemen'i, Libya'yı, Filistin'i kana bulayan çatışma ve baskıların arkasında sömürü sistemini sürdürme planı yatıyor. Kimi zaman demokrasiyi getirmek, kimi zaman ülkeyi kalkındırmak, kimi zaman barış ve istikrarı sağlamak amacıyla farklı bir kılıkla oynanan oyunun amacı zenginlikleri yağmalamaktır. Maalesef başardılar.

“Cömertliğin yerini stignizm aldı”

Filistin'deki katliam politikaları üç çeyrek asırdır artarak devam ediyor. Gazze'deki kardeşlerimizin 180 gün boyunca maruz kaldığı baskıyı ve soykırımı anlatmaya kelimeler yetmez. Başkasını suçlamak çok kolay olurdu. Kusurlarımızı da tüm kalbimizle kabul edeceğiz. Bunu kabul etmeliyiz. Kuran'ın emirlerinden uzaklaştıkça bizi biz yapanları kaybetmeye başladık. Kardeşliğimiz zayıfladı. Paylaşmanın yerini açgözlülük aldı. Cömertliğin yerini açgözlülük aldı. İkiyüzlülük bir para birimi haline geldi. Kendimizi ve kendimizi düzeltmezsek dış dünyanın düzelmeyeceğinin çok iyi farkındayız. Karanlığı eleştirmek kolaydır. Önemli olan zifiri karanlığı delecek ışık hüzmesi olmaktır. Bu yüzden kardeşliğimize sahip çıkacağız. Birbirimizin haklarına saygı göstereceğiz. Kardeşlerimize, akrabalarımıza asla sırtımızı dönmeyeceğiz. Yetimin başını okşayacağız, elinden tutacağız, ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalacağız.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Muğla'da kamyonet ile otomobil çarpıştı!  2 sağlık çalışanı hayatını kaybettiMuğla'da kamyonet ile otomobil çarpıştı! 2 sağlık çalışanı hayatını kaybetti
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de!Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de!
O ülkeye yönelik vize muafiyeti kaldırıldıO ülkeye yönelik vize muafiyeti kaldırıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir