Gazze'deki hükümet: İsrail, Gazze'de tutuklu bulunan Filistinlileri aç bırakıyor ve onlara işkence ediyor

Gazze hükümetinin basın ofisi genel müdürü İsmail El Sevabite, AA'ya yaptığı açıklamada, İsrail'in dün çok sayıda tutuklu Filistinliyi serbest bıraktığını, serbest kalan 10 kişinin ise Gazze'nin orta bölgesindeki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi. .

Hastaneye kaldırılan Filistinlilerin sağlık durumlarının “içler acısı” olduğunu belirten Sevabite, Filistinlilerin son derece zayıf ve aç göründüklerini, sürekli sağlık takibine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Sevabite, şöyle konuştu: “İsrail ordusu, Filistinlilere vücutlarında açıkça görülen ağır işkenceler uyguladı. Onları aç bırakma, yiyecek, su, ilaç ve tedaviden mahrum bırakma politikası izledi.” dedi.

İsrail'in saldırılarını başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'de 5 binden fazla Filistinliyi gözaltına aldığını ve insanlığa karşı suç işlediğini belirten Sevabite, ilgili tüm uluslararası kurumlara acilen duruma müdahale ederek İsrail'e, Filistinlilerin serbest bırakılması için baskı yapma çağrısında bulundu. Filistinliler. Gözaltına alınan Filistinli bulundu.

Filistinli yetkili, “Gözaltına alınan ve kaçırılan kişilerin hayatlarının ve onlara karşı işlenen suçların tüm sorumluluğunun İsrail ve ABD yönetimine ait olduğunu” kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir