Hamas'tan ateşkes anlaşmasına ilişkin yeni talep! “Türkiye” detayı dikkat çekti…

İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas'ın İsrail ile yapılan ateşkes anlaşmasına Çin, Rusya ve Türkiye'den garantör olmalarını istediği iddia edildi.

İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas'ın İsrail'le ateşkes teklifine yanıtında talep ettiği değişikliklere yer verildi. Basın, Hamas'ın rehinelerin serbest bırakılmasını da içeren ateşkes anlaşmasının garantörü olarak Çin, Rusya ve Türkiye'den talepte bulunduğunu iddia etti.

Basın, bu talebin hem ABD hem de İsrail tarafından reddedildiğini, bu talebin İsrail'in geçen ay sunduğu ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından kamuoyuna açıklanan ateşkes teklifinde Hamas'ın yaptığı birkaç değişiklikten biri olduğunu öne sürdü.

Haberde ayrıca Hamas'ın taleplerinin kalıcı bir ateşkes için güncellenmiş bir zaman çizelgesi ve İsrail birliklerinin Refah dahil Gazze Şeridi'nden ve Mısır-Gazze sınırındaki Philadelphia Koridoru'ndan çekilmesinin de yer aldığı belirtildi. (İHA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da çıkış noktalarında trafik tıkandı!İstanbul'da çıkış noktalarında trafik tıkandı!
Kurban Bayramı öncesi yağmur uyarısı!  Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı öncesi yağmur uyarısı! Bayramda hava nasıl olacak?
Ankara'da kulisleri sarsan sözler: Ankara'da kulisleri sarsan sözler: “İsteseydik CHP'ye en az 10 milletvekili gelirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir