Hizbullah İsrail'in Ruveysat el-Alem mevzisini vurdu!

İsrail-Lübnan sınırında “Mavi Hat” olarak adlandırılan gerilim son haftalarda her geçen gün artıyor. Lübnan'daki Hizbullah hareketi, İsrail'in Kefr Shuba tepelerindeki Ruwayysat el-Alem mevzisini vurduğunu duyurdu.

Hizbullah, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, İsrail'in Kefr Shuba tepelerindeki Ruwaysat el-Alem mevzisini füzelerle vurduğunu söyledi. Hizbullah, saldırının “Filistin halkının Gazze Şeridi'ndeki cesur ve onurlu direnişini desteklemek için” gerçekleştirildiğini söyledi.

İSRAİL TECRÜBELİ HİZBULLAH ÜYESİ ATTAR'I ÖLDÜRDÜ

İsrail ile devam eden çatışmalarda 7 Ekim 2023 itibarıyla öldürülen Hizbullahçıların sayısı 361'e ulaştı.

Lübnan'ın resmi haber ajansı NNA'nın yayımladığı habere göre, İsrail insansız hava aracının doğu Lübnan'ın Bekaa bölgesindeki Şaat kentine düzenlediği hava saldırısında bir kişi hayatını kaybetti. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, hayatını kaybeden kişinin Hizbullah'ın hava savunma güçlerinin kilit uzmanı sayılan Meysem Mustafa el-Attar olduğu belirtildi.
Açıklamada, Meysem Mustafa el-Attar'ın Hizbullah'ın hava savunma kuvvetlerinin önemli ve deneyimli bir üyesi olduğu, ayrıca İsrail'e yönelik çeşitli saldırıların planlanması ve gerçekleştirilmesinde rol oynadığı belirtildi.

Hizbullah, yaptığı yazılı açıklamada 1991 doğumlu Attar'ın öldürüldüğünü doğruladı. (AA)Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akdeniz açıklarında korkutan deprem!Akdeniz açıklarında korkutan deprem!
Isı etkili oldu!  Pehlivan güreşirken bayıldıIsı etkili oldu! Pehlivan güreşirken bayıldı
Sağlık Bakanı babamızın evine geldi: 'Onu özledik'Sağlık Bakanı babamızın evine geldi: 'Onu özledik'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir