İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Kalkan-18” operasyonlarında 599 kaçak göçmen ve 20 organizatör yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Jandarma teşkilatının 5 ilde göçmen kaçakçılığı düzenleyenler ve kaçak göçmenlere yönelik 4 gün süren “Kalkan-18” operasyonlarında 20 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 559 düzensiz göçmen yakalandı: Van İzmir, Iğdır, Şırnak ve Muğla'da yakalanan göçmen kaçakçılığı örgütleyicilerinden 13'ü tutuklandı, 5'i hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı.Diğerlerinin işlemleri sürüyor.Operasyonlar sonucunda 13 araç, 2 sahte pasaport, çok sayıda narkotik hap ve kaçak uyuşturucu ele geçirilirken, yakalanan düzensiz göçmenlerin ise “ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildiği” belirtildi.

Operasyona katılan ekipleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, insan ticareti yoluyla ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve geçiş güzergahı haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğimizi bilmenizi isterim. Mücadelemiz” dedi. Ülkemizin her bölgesinde düzensiz göçle mücadele kararlılıkla ve kararlılıkla devam edecektir.” (DHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şişli hastanesinin bahçesinde doktorlara şiddet!  3 kişi tutuklandıŞişli hastanesinin bahçesinde doktorlara şiddet! 3 kişi tutuklandı
Otobüste bebek arabası katlanmayınca ne oldu! Otobüste bebek arabası katlanmayınca ne oldu! “Seni bir kurşun manyağı yapacağım”
Yerel seçimlerde kimin oy vereceğine dikkat edin! Yerel seçimlerde kimin oy vereceğine dikkat edin! “Kimlik avı” uyarısı geldi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir