İsrail, Gazze'de sivillerin sığındığı okula saldırdı: 15 kişi hayatını kaybetti

Filistin'in resmi haber ajansı WAFA'nın haberinde, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde sivillerin sığındığı okulu hedef aldığını okuyoruz.

Haberde, İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat bölgesindeki el-Cauni okulunu bombaladığı, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 15 Filistinlinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de öldürüldüğü belirtildi. Yerinden edilmiş sivillerin kabul merkezi olarak kullanılan okulda yaralananlar oldu.

Haberde, Gazze'nin merkezinde sivillerin sığındığı Cauni okulunun 7 Ekim 2023'ten bu yana 3 kez hedef alındığı hatırlatıldı.

Nusayrat mülteci kampında bulunan Avde hastanesinden yapılan açıklamada, sığınma merkezi olarak kullanılan okula düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 8 kişinin cenazelerinin ve çok sayıda yaralının hastaneye ulaştığı belirtildi.

WAFA'nın yayınladığı haberde, İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesinde sivilleri hedef aldığı; Saldırıda 1 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusunun Gazze kentindeki El-Ebrar camii çevresine düzenlediği saldırıda bir Filistinlinin hayatını kaybettiği, daha önce de Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde 2'si kadın 7 sivilin cenazelerinin öldürüldüğü bildirildi. bulundular.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 98 Filistinli öldü, 87 bin 705 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir