Karabük Üniversitesi'ndeki Türk ve Afrikalı öğrencilere yönelik “cinsel ilişki” suçlaması ortalığı karıştırdı! Gözaltılar var

Karabük Üniversitesi olaylarına ilişkin sosyal medyada kullanılan nefret söylemine ilişkin “kamuoyunu kin ve düşmanlığa tahrik” ve “kamuoyunu yanıltıcı bilgi yaymak” suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanan 10 şüpheliden 8'i yakalandı.

10 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Alınan bilgiye göre, Ankara Başsavcılığı, internet ve sosyal medyada nefret söylemi paylaşan, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden” ve “kamuoyuna yanıltıcı bilgi veren” 10 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı. “Karabük Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili. .

8 KİŞİ GÖZALTIDA

Başsavcılığın tavsiyesi üzerine polis ekipleri tarafından 8 şüpheli gözaltına alınırken, 2 şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdüğü öğrenildi.

NE OLDU?

Karabük Üniversitesi'nin Instagram “itiraf sayfası”nda bazı kız ve erkek öğrencilerin siyahi öğrencilerle cinsel ilişkiye girdiği iddiaları gündeme geldi. Öğrencilerin bir kısmı HPV şüphesiyle, bir kısmı da HIV şüphesiyle hastaneye gittiklerini açıkladı. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ise iddiaları yalanladı.

(AA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beşiktaş seçimini Rıza Akpolat mı yoksa Serkan Toper mi kazanabilecek?Beşiktaş seçimini Rıza Akpolat mı yoksa Serkan Toper mi kazanabilecek?
Lee&Wrangler tişört fiyatları 300 TL'nin altında, bu fırsatı kaçırmayın!Lee&Wrangler tişört fiyatları 300 TL'nin altında, bu fırsatı kaçırmayın!
Kadıköy seçim sonuçları canlı yayında!Kadıköy seçim sonuçları canlı yayında!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir