Macron parlamentoyu feshetti! Erken seçim çağrısı yaptı: 'Avrupa ve ülkemiz için tehlike'

Fransa'da yapılan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde aşırı sağcı Ulusal Ralli Partisi (RN) yüzde 31,50 oy oranıyla açık farkla birinci olurken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Rönesans partisi 15,2 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı. yüzde.

BÜYÜK BİR FARKLA YENİLDİ

Partisinin açık farkla yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada Macron, sonuçların “Avrupa'yı savunan partiler için iyi olmadığını” kabul etti ve erken seçimlerin 30 Haziran ile 7 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacağını duyurdu.

“ÜLKEMİZ VE AVRUPA İÇİN TEHLİKEDİR”

Açıklamasını sürdüren Macron, “Ben Meclis'i kapatıyorum, hiçbir şey olmamış gibi davranamam. Milliyetçiliğin yükselişi ülkemiz ve Avrupa için tehlikedir.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
hakkında dikkat çeken yazı Soylu'dan “Gazze”yle ilgili dikkat çeken paylaşım
“Köpeklerin hastalık taşıdığı” iddialarına açıklama!  Ankara Valiliği uyarıyı kabul etti: 'Bütün birimlerimiz alarma geçirildi'“Köpeklerin hastalık taşıdığı” iddialarına açıklama! Ankara Valiliği uyarıyı kabul etti: 'Bütün birimlerimiz alarma geçirildi'
İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz Kabineden İstifa Etti!  Netanyahu için seçim çağrısında bulunduİsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz Kabineden İstifa Etti! Netanyahu için seçim çağrısında bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir