MGK'dan sonra yazılı açıklama! “Bölgemizin geleceğinde…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı 2,5 saat sürdü.

Toplantının sonunda şu açıklama yayımlandı:

  1. Başta PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere milli birlik, beraberlik ve bekamıza yönelik her türlü tehdide ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla, kararlılıkla ve başarıyla yürütülen operasyonlara ilişkin Konseye bilgi sunuldu. kuruluşlar.

  2. Komşumuz Irak'la kurduğumuz stratejik iş birliğinin temellerinin her geçen gün güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdik; Müreffeh bir bölge ve gelecek inşa etmek için başta güvenlik, ekonomi, enerji ve ulaştırma alanlarında ortak ve çok boyutlu çabaların uzun vadeli anlayışla sürdürülmesinin önemi vurgulandı.

  3. Terör örgütlerinin ve destekçilerinin bölgemizin geleceğinde yerinin olmayacağının altı çizildi; Terör örgütlerini teşvik eden tüm aktörlerin sağduyulu hareket ederek terörle temaslarını kalıcı ve gecikmeden sonlandırmasının önemli olduğunun altı çizildi.

  4. PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımıza ve temsilcilerimize yönelik saldırılarının yakından takip edildiği belirtildi; Bölücü terör örgütünün gerçek yüzünü ortaya çıkaran menfur saldırıları önlemek ve sorumlularını cezalandırmakla yükümlü olan devletler, terör örgütlerine hoşgörü gösterilmesinin er ya da geç kamu düzeninin bozulmasına yol açacağı gerçeği bir kez daha hatırlatıldı. ve sonuçta terörün hedefi haline gelmek.

  5. Uluslararası Adalet Divanı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına rağmen Gazze'deki katliam devam ederken, İsrail'in uluslararası hukuku hiçe sayan saldırıları ve insanlık dışı uygulamalarını önleyememesinin, uluslararası alanda mevcut yıpranmayı daha da artıracağı ileri sürüldü. sistem sisteminin meşruluğu konusunda daha fazla şüpheye yol açmaktadır.

Dünyanın gözü önünde yaşanan katliamların sonuçlarıyla sadece faillerin değil işbirlikçilerin de yüzleşmek zorunda kalacağı vurgulandı; Uluslararası topluma, Gazze halkına ve insani yardım kuruluşlarına yönelik saldırıları bir an önce sonlandırması ve bölgeye küresel insani yardım sağlayarak kalıcı barış çabalarımıza destek vermesi çağrısında bulunduk.

  1. 31 Mart 2024 yerel yönetim genel seçimlerinin barış ve güven ortamında, güçlü demokratik geleneğimiz doğrultusunda, vatandaşlarımızın öngörüsü ve tüm kurumlarımızın özverili çalışmasıyla gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğumuzun altı çizildi.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Günler süren gerilimin ardından Abdullah Zeydan seçim belgesini aldı: Günler süren gerilimin ardından Abdullah Zeydan seçim belgesini aldı: “YSK'nin kararı umutları yeniden canlandırdı”
Ev sahibini öldüren kiracı: 'Kirayı 1400 liradan 6 bin liraya çıkardı'Ev sahibini öldüren kiracı: 'Kirayı 1400 liradan 6 bin liraya çıkardı'
Türkiye'den alıp İsrail'e taşıyorlardı!  8 kişi daha yakalandıTürkiye'den alıp İsrail'e taşıyorlardı! 8 kişi daha yakalandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir