Onuncu seçim turunda bile Yargıtay başkanını belirlemek mümkün olmadı.

Mehmet Akarca, 24 Mart 2020'de Yargıtay Başkanlığına seçildi ve 4 yıllık görev süresi Pazar günü sona erdi.
Bu kapsamda Pazartesi günü Yargıtay'da 4 yıl görev yapacak yeni Başsavcı'yı belirlemek için oylama yapıldı ve Yargıtay üyeleri sandık başına gitti.

İlk dokuz seçimde hiçbir adayın en az 175 oy yani Yargıtay'ın 348 üyesinin salt çoğunluğunu elde edememesi üzerine, bugün Akarca ve Kerkez'in katılımıyla onuncu tur oylama yapıldı.

Yapılan oylama sonucunda Yargıtay Başkanı Akarca 120 oy alırken, 3. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez ise 138 oy aldı. Seçimlere 338 katılım olurken, kullanılan oylardan 9'u boş, 71'i geçersiz sayıldı.

Sekizinci tur oylamada diğer aday Muhsin Şentürk 96 oy aldı, 3 oy geçersiz sayıldı ve boş oy kullanılmadı.

Seçimler 1 Nisan Pazartesi günü on birinci tur oylamayla devam edecek. Bu turdaki oylamaya Muhsin Şentürk de katılabilecek.
Seçimlerde üye tam sayısının salt çoğunluğunun hazır bulunması gerekir. (AA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akkuyu Santralinde Gerilim!  İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladıAkkuyu Santralinde Gerilim! İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladı
Bandırma sahilinde ceset bulundu!  Batan gemide mürettebat olup olmadığı belirlenecek.Bandırma sahilinde ceset bulundu! Batan gemide mürettebat olup olmadığı belirlenecek.
Turgut Altınok lehine geri çekildilerTurgut Altınok lehine geri çekildiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir