Sınır güvenliği NATO üyesi Polonya tarafından sağlanıyor! “Tarihin en büyük operasyonu” ilan ettiler! İHA ordusu kuruluyor

Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, 11. Malopolska Bölgesel Savunma Tugayı'nın yemin töreninde yaptığı konuşmada, ülkenin doğu sınırının “Doğu Kalkanı” planı çerçevesinde güçlendirilmesi hakkında bilgi verdi.

Bunun Polonya'nın doğu sınırında güvenliği güçlendirmeye yönelik tarihteki en büyük operasyon olacağını ve modern savunma sistem ve ekipmanlarının kullanılacağını belirten Kosiniak-Kamysz, şunları söyledi: “İnsansız hava araçlarından (İHA) oluşan ordular oluşturuyoruz. hava, kara, deniz ve denizaltı birimleriyle silahlandırılmıştır.” “Gücün her kolunda olacak” dedi.

POLONYA, LİTVANYA, LETONYA VE ESTONYA'DAN 'BALTİK HATTI'

Kosiniak-Kamysz, 1945 yılından bu yana hiçbir sınırda böyle bir savunma sisteminin bulunmadığına işaret ederek, doğu sınırının güçlendirilmesi kapsamında Litvanya, Letonya ve Estonya ile birlikte bir “Baltık hattı” oluşturacaklarını söyledi. Hibrit saldırılarla mücadeleye değinen Savunma Bakanı Kosiniak-Kamysz, siber saldırılar da dahil olmak üzere Polonya devletine yönelik sabotaj eylemleriyle mücadele etmek için 2 milyar zloti (yaklaşık 500 milyon euro) ayırdığını söyledi. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Üsküdar!  Bu nasıl bir çılgınlık... Tünelin kapatılması ve yaptıkları bana vazgeç dedirtti!Yer: Üsküdar! Bu nasıl bir çılgınlık… Tünelin kapatılması ve yaptıkları bana vazgeç dedirtti!
Ve Tesla "Elon Musk" kriz!  Maaşları sorun oldu "reddetmek" Çağrı geldiTesla'da “Elon Musk” krizi! Maaşları büyük sorun haline geldi, “reddedildi” çağrısı geldi.
Polisten kaçarken araba çarptı ama koşmaya devam etti!Polisten kaçarken araba çarptı ama koşmaya devam etti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir