Son dakika! MİT: Suriye'de 'Sorhin Çele' etkisiz hale getirildi

Son dakika! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/YPG-YPJ sorumlusu sözde Ayn El Arab olarak adlandırılan “Sorhin Çele” kod adlı Vahide Atalay'ı Suriye'de düzenlediği nokta operasyonuyla etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT'in öncelikli hedef listesinde yer alan terörist Vahide Atalay'ın, Irak ve Suriye'de örgüt adına operasyonel faaliyetler yürüttüğü öğrenildi. PKK/YPG terör örgütünün Suriye'deki kadın örgütü YPJ'de önemli bir konumda bulunan Atalay, örgüte katıldığı 2006 yılından bu yana Türk güvenlik güçlerine yönelik çok sayıda operasyonel faaliyette de yer aldı.

Ekran görüntüsü3

PKK'NIN SÜRPRİZ TAKTİKLERİ

MİT'in sınırda PKK'ya yönelik yürüttüğü operasyonların başarılı olması üzerine örgüt “sürpriz hedef” yöntemini uygulamaya başladı. Örgüt, Ayn Al Arab'ın yerel halkı arasından ücretli üyeler toplayarak onları görünür kılmaya başladı. Dolayısıyla örgütün personelini Irak yeraltından çıkarmayı amaçlayan bu taktiği işe yaramadı ve MİT operasyonunu engelleyemedi. YPJ'nin sözde Ayn El Arab subayı olarak 2022 yılından bu yana görev yapan “Sorhin Çele” kod adlı Vahide Atalay, Suriye'nin Ayn Al Arab kentinde düzenlenen nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Vahide Atalay, ilk olarak 2004 yılında örgüt destekçilerinin düzenlediği canlı kalkan eylemlerine katıldı. 2006 yılında örgütün taşra kadrosuna katıldı. Atalay, 2006-2014 yılları arasında Irak'ta faaliyetlerde bulundu. 2014 yılında Suriye'ye giderek Kamışlı, Ayn Al Arab ve Ras al-Ayn bölgelerinde silahlı faaliyetlerde bulundu. Çatışmada yaralandıktan sonra yerel halkın örgüte katılması için faaliyetlerde bulunmaya başladı. Atalay, 2022'den beri sözde Ayn El Arab YPJ subayı olarak görev yapıyor.

Ekran görüntüsü

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye onun ABD'deki gözü kulağı olacakTürkiye onun ABD'deki gözü kulağı olacak
Göz göre göre vurdular!  O anlar kameralara yansıdıGöz göre göre vurdular! O anlar kameralara yansıdı
Katlanır elektrikli bisiklet BİM'e geliyor!Katlanır elektrikli bisiklet BİM'e geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir