Yeni sistemde bir hafta geçti: Bakan Koca'dan müjdeli haber…

ONAYLI RANDEVU SİSTEMİNDE 1 HAFTA KALDI

Hastanelerde onaylanan randevu süresinde 1 hafta geçmiştir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevulara gelen hasta oranında artış yaşandığını açıkladı. Bakan, “Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine daha hızlı ulaşabilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

“RANDEVASINA KABUL EDEN HASTA SAYISI ARTIYOR”

Sağlık Bakanı Koca, kabine toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Merkezi Doktor Aday Sistemi yani onaylı randevu sistemindeki yeni gelişmeyi değerlendirdi. Sistemde şu anda herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi. “Başta sadakatsizlik ve son dakika iptalleri olmak üzere kapasitemizin yüzde 30'unu kullanamadık. Bu anlamda sadakat oranında ve randevularına gelen vatandaş yüzdemizde ciddi bir artış var. Yarın bir koordinasyon kurulu toplantısı yapacağız, önümüzdeki ay 1. ayda sonuçları açıklayacağız. Hastaneleri tek tek gezerek değerlendirmeleri yaptık, 'Bunu yapalım ve klinik değerlendirmeye geçelim. Amacımız vatandaşın sağlık hizmetinin tüm branşlarına ulaşabilmesi. Bazı branşlarda sorunlar görüyoruz, o branşlarda sorunu çözmeye çalışıyoruz, sorun çözülene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Bakan Koca, “Artık en büyük önceliğimiz sağlık hizmetine ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın taleplerini en hızlı ve uygun şekilde karşılamaktır. Bu sorunu çözene kadar bizim öncelikli gündemimiz olmayacak, çözümü var, çözeceğiz. Yakında daha iyi sonuçlara ulaşacağımızı hep birlikte göreceğiz.”

MHRS randevunuzu nasıl onaylayabilirsiniz? 2024 hastane randevusunun onaylanması ve iptali için bağlantı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir