Yenişehir dünya ve Avrupa triatlon müsabakalarına hazır – SPORT

Paratriatlon Dünya Kupası ve Avrupa Gençler Triatlon Kupası, Yenişehir Belediyesi ev sahipliğinde 20-21 Nisan tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek. Bu hafta sonu ünlü Yenişehir triatlon parkurunda 5 kıtadan toplam 380 sporcu yarışacak.
Mersin Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) iş birliğinde düzenlenecek Paratriatlon Dünya Kupası ve Avrupa Gençler Triatlon Kupası start aldı. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen lansmana, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Dünya Triatlon Birliği Üst Yöneticisi Eric Angstadt, Avrupa Triatlon Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Alicia Garcia, Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Alicia Garcia katıldı. Federasyonun Türk triatlon sporcusu Ender Baş ve milli paratriatloncular Tahir Erdemir ve Uğurcan Özer'in organizasyon komitesinde yer aldı. Konuşmacılar. .
Bir hafta arayla iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Lansman toplantısında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, geçtiğimiz hafta Yenişehir'de düzenlenen FIBA ​​EuroLeague Kadınlar Dörtlü Finali'ne değinerek, bir hafta içinde iki uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Yenişehir'de triatlon sporunun geliştiğini belirten Başkan Özyiğit, şunları söyledi: “Sporun barışa ve dostlukların güçlenmesine olan katkısı, dünyanın çok ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Son dönemde yaşanan büyük huzursuzluklar ve savaşlar bize spor ve sanatın birleştirici gücüne duyulan ihtiyacı gösteriyor. 5 yıl önce başlattığımız bu organizasyon şehrimize büyük renk kattı. Şehrimizin hem dünyada hem de Avrupa'da tanınmasında önemli bir rolü vardı. Paratriatlon Dünya Kupası müsabakaları da bu yıl gerçekleşecek. Paris 2024 Paralimpik Oyunları için kota oluşturulması yarışı daha da özel kılıyor ve yarışa olan ilgiyi artırıyor. 26 ülkeden 140 yabancı toplam 380 sporcu yarışacak. Bu ortamı hazırlamak bizim görevimiz. Misafirlerimizi şehrimize büyük bir keyifle ağırlıyoruz. Triatlon sporu Yenişehir'de gelişiyor. Triatloncular Yenişehir'de antrenman yapıyor. En büyük umudumuz önümüzdeki yıllarda Yenişehirli triatloncuları bu yarışlarda görmek. Spora katkı sağlamaya ve bu alanda çalışmaya devam edeceğiz. Bu yıl Yenişehir Triatlonunun beşincisini düzenleyeceğiz. Umarım gelecekte Dünya Şampiyonluğunu şehrimize getirebiliriz. Geçtiğimiz hafta Avrupa kadın basketbolunun en üst düzey 4 maçının finali şehrimizde gerçekleşti. Birer hafta arayla iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Valimize, değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve şehrimizde büyük bir gönüllülükle bu çalışmayı kabul eden tüm spor dostu kurumlara teşekkür ediyorum.”
“Yenişehir’de çok daha büyük başarılara imza atacağız”
Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Komitesi Başkanı Ender Baş, şunları söyledi: “Bu yıl Yenişehir Triatlonu'nun beşincisi düzenlenecek. Çok ciddi başarılara imza atan Belediyemizle birlikte bu yıl bir ekstra daha ekleyerek, Dünya Paratrial Şampiyonasını da ekleyerek bunu taçlandırdık. Yenişehir'de çok daha güzel başarılara imza atmayı umuyoruz. Elbette Cumhurbaşkanımızın ve ekibinin sayesinde bu konuda katkısı büyüktür. “Şimdiden herkese başarılar diliyorum.” dedi.
“Topraklarımızda havamızı soluyabiliyor, motivasyon verebiliyoruz.”
Dünyanın en iyi 10 paratriatloncusu arasında yer alan Uğurcan Özer, Mersin müsabakalarına büyük önem verdiğini belirterek şöyle konuştu: “Paratriatlon branşında ülkemi uluslararası müsabakalarda temsil ediyorum. 2024 Paris Paralimpik Oyunları için mücadelemizi sürdürüyor, kontenjan almak için yarışmalara devam ediyoruz. Bu bizim için önemli bir yarış, ben bu yarışa yabancı değilim. Binlerce kez teşekkürler. Bu yarış yıllardır yapılıyor ve benim de en iyi sonucu aldığım bir yarış. Mersin yarışı 2021 yılından bu yana hem paratriatlonda hem de normal triatlonda büyük önem taşıyor. Onu bu yıl yeniden uluslararası arenada görmek bizim için büyük bir fırsat, çünkü bu sefer çok ileri gitmeden ülkemizde rekabet edebiliriz. “Topraklarımızda havamızı soluyabiliyoruz ve motivasyon sağlayabiliyoruz.”
Dünya Triatlon Birliği üst düzey yöneticisi Eric Angstadt ve Avrupa Triatlon Birliği yönetici üyesi Alicia Garcia, yaptıkları açıklamada Yenişehir'deki triatlon kursunun heyecan verici olduğunu belirterek, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'e ve organizasyonun tüm paydaşlarına teşekkür etti.
“Paratriatlonda ülkemiz adına bayrağımızı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.”
Pazar günü Paratriatlon Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil edecek milli paratriatloncu Tahir Erdemir, konuşmasında ilk kez uluslararası bir müsabakaya katılacağını vurguladı. Erdemir, şunları söyledi: “Üçüncü sezonumdeyim. Aslında yeni bir şubedeyim. Mersin'de ikinci kez yarışacağım ama ilk kez uluslararası bir turnuvaya katılacağım. Mersin pistini de çok seviyorum. Mükemmel hedeflerimiz var. Paratriatlonda ülkemiz adına bayrağımızı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz. İster 2024 Paris Paralimpik Oyunları, ister 2028 Los Angeles Paralimpik Oyunları olsun, bunun için çalışıyoruz, büyük emekler verdik, yarışmalara çok hazırız. Yarışın organizasyonu adına başta Belediyemiz ve Federasyonumuz olmak üzere ilgilenenlere teşekkür ediyorum. “İyi bir yarış olacak, umarım iyi sonuçlar alırız.” dedi.
Yarın duygular başlıyor
Bu yıl beşincisi düzenlenecek Yenişehir Triatlonunda milli yarışlar 20 Nisan Cumartesi günü saat 08.00'de, Avrupa Gençler Triatlon Kupası yarışları ise saat 13.00'de başlayacak. 21 Nisan Pazar günü ulusal yaş grubu yarışları saat 06.45'te, Paratriatlon Dünya Kupası yarışları ise saat 12.30'da başlayacak. Yarışların startı Yenişehir sahilindeki Fenerbahce Meydanı'nda yapılacak. Mersinliler iki gün boyunca Yenişehir sahilindeki yarışları takip edebilecek.
Bazı güzergahlar araç trafiğine kapatılacak.
Dünya Paratriatlon Kupası ve Avrupa Triatlon Gençler Kupası müsabakaları nedeniyle Adnan Menderes Bulvarı'nda bazı güzergahlar trafiğe kapatılacak. 20 Nisan Cumartesi günü Mersin Meteoroloji Kavşağı, Marina Kavşağı ve Göçmen Kavşağı 06.00-18.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. 00. 21 Nisan Pazar günü ise Mersin Meteoroloji Kavşağı, PTT Kavşağı, Marina Kavşağı ve Göçmen Kavşağı 05.30-18.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Marina Kavşağı, Marina girişine kadar kapalı, PTT Kavşağı ise saat 10.30'dan itibaren Marina Kavşağı'na kadar açık olacak. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir