YSK'dan yayın yasağını ihlal eden kanallara suç duyurusu

Mahalli İdareler Genel Seçimi için oy verme işlemleri doğudaki 32 ilde saat 16.00'da, diğer illerde ise saat 17.00'de sona ererken; Daha sonra oy sayımına başlandı. YSK Başkanı Ahmet Yener, seçim yayın yasağının saat 21.00'de sona ereceğini söyledi; Yayın yasağının erken kaldırılmasının meclis üyeleri tarafından tartışıldığını duyurdu. Bu arada bazı yayıncılar YSK yasağını ihlal ederek seçim sonuçlarını yayınlamaya başladı. Saat 19.15 sıralarında tekrar açıklama yapan YSK Başkanı Yener, yayın yasağının kaldırıldığını duyurdu. Yener, yayın yasağını ihlal eden kanallar hakkında da suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

YSK, seçim yasaklarını ihlal eden yayın kuruluşları hakkında bugün Ankara Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. (DHA)

Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Seçil Erzan hakkında yeni kararSeçil Erzan hakkında yeni karar
Müdür yardımcısı ile hastane teknisyeni arasında yumruklu kavga!Müdür yardımcısı ile hastane teknisyeni arasında yumruklu kavga!
İşten atıldığı iddia edildi!  AK Partili Özlem Zengin'den açıklamaİşten atıldığı iddia edildi! AK Partili Özlem Zengin'den açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir