31 Mart iptal edilirse 2 Haziran'da tekrarlanacak! Resmi Gazete'de seçim kararı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Resmi Gazete'de yayımladığı karara göre, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin seçim usulleri nedeniyle iptal edilmesine karar verilmesi halinde, seçimlerde yeni seçim yapılması öngörülüyor. ilçesinde ve 2024 yılı Haziran ayının ilk Pazar günü yapılacaktır. Olması gerektiği belirtilmiştir.

Kararda, 31 Mart 2024 tarihinde herhangi bir nedenle yapılamayan belediye seçimleri, ihtiyar meclisi/heyetleri başkan ve üye seçimleri ile köy ihtiyar meclisi başkan ve üye seçimlerinin yapılacağı belirtildi. 1 Ocak 2024'ten itibaren oluşturulan yerel yönetim birimlerinin 2 Haziran Pazar günü gerçekleşmesi bekleniyor.

Yayımlanan karara göre, tekrarlanacak seçimlerin bu seçimlerin tekrarı ve seçimlerin devamı olduğu, dolayısıyla sadece oy verme işlemlerinin tekrarlanması gerektiği belirtildi.

(DHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Karaman'da seçimi kim kazandı?Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı! Karaman'da seçimi kim kazandı?
Ömer Fatih Sayan'dan yerel seçim açıklaması!  Ömer Fatih Sayan'dan yerel seçim açıklaması! “Son 48 saate girdik”
Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Kırıkkale'de seçimi kim kazandı?Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı! Kırıkkale'de seçimi kim kazandı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir