Ardahan'la ilgili yeni karar! İl seçim kurulu: 'Seçimler yenilenmeyecek'

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarına birçok ilde itirazlar geldi. Bunların arasında CHP'nin kazandığı Ardahan da vardı. İlçe seçim kurulu, AK Parti'nin itirazını değerlendirdi ve dün seçimlerin tekrarlanmasına karar verdi.

CHP'li DENİZ DEMİR: “HAKLARIMIZ SAVUNMAYACAK”

Kararın ardından CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir şunları söyledi: “YSK'nin kazandığımız seçimlerin yenilenmesine karar vermesi kabul edilemez. Sandıkta kazandığımız Ardahan ili anne sütü kadar hakkımızdır. Yapamayız ve yapamayız.” yapacağız.” Haklarımızın gasp edilmesine izin vermeyelim!” dedi.

YENİ BİR KARAR ALINDI

İl seçim kurulu, CHP yönetiminin yenilenmesi kararının iptaline yapılan itirazı yerinde görerek, seçimlerin tekrarlanmasına gerek olmadığına karar verdi.

4 İLÇE İÇİN YSK KARARI

Öte yandan 31 Mart yerel seçimleri sonrasında siyasi partilerden itirazlar sürüyor. Siyasi partilerin il ve ilçe seçim komisyonlarına yaptığı itirazların ardından kurul, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılan itirazları da değerlendirerek sonuca varıyor.

İtirazlar kapsamında bugün saat 14.30'daki meclis toplantısında CHP ve AK Parti'nin talepleri görüşüldü. CHP'nin il ve ilçe seçim kurullarının ardından YSK'ya yaptığı itirazda, Hatay Samandağ'da oyların yeniden sayılması ve Samsun'un Bafra ilçesinde seçimlerin yenilenmesi talebi YSK yönetim kurulu tarafından reddedildi.

Ayrıca YSK toplantısında il ve ilçe seçim kurullarının Antalya Döşemealtı ve Akseki ilçelerinde oyların yeniden sayılması talebi üzerine AK Parti'nin YSK'ya itirazları da reddedildi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tekirdağ'da fabrikada yangın!  Dumandan 10 işçi etkilendiTekirdağ'da fabrikada yangın! Dumandan 10 işçi etkilendi
Lider aday seçim sonuçları yüzünden öldürüldü!  Şüpheler...Lider aday seçim sonuçları yüzünden öldürüldü! Şüpheler…
Sadece iskeleti kaldı!  Dağlık bölgede çürümüş erkek cesedi bulunduSadece iskeleti kaldı! Dağlık bölgede çürümüş erkek cesedi bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir