Suçlamalar günün gündeminde! AK Partili Şadi Yazıcı açıklama yaptı: “Uygun görülmezse iptal edilebilir”

Yerel seçimler bitti. Birçok yerde yeni belediye başkanları göreve başladı. Tuzla'da AK Partili Şadı Yazıcı'nın CHP'li Eren Ali Bingöl'e seçim belgesi verilmesini geciktirerek usulsüzlük yaptığı iddia edildi. Yazıcı konuyla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Yazıcı sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

“Sosyal medyada ve bazı haber kanallarında, Tuzla Belediyesi'nin yeni seçilmiş yönetime devrini geciktirmeye çalıştığımızı ve bu süreci taşıdığımızı belirten, gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan paylaşımlar nedeniyle bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğdu. yasa dışı eylemlerin dışında.

Öncelikle Tuzla'nın yeni seçilen Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl'ü tebrik ediyorum. Göreve başlayan ve göreve başlayan değerli Cumhurbaşkanımıza başarılar diliyorum.

Türkiye'de siyasi partiler seçim sürecini birlikte yürütmektedir. Her siyasi partinin, seçmenlerinin kullandığı her oyunun doğru sayılması ve sonuçlara dahil edilmesi için her türlü çabayı göstermesi gerekmektedir. 31 Mart 2024 seçimlerinde şüpheli sayımlarla sandığa itiraz etmek bir haktır. AK Partimiz bu nedenle Tuzla nüfus sayımına karşı çıktı. İlçe, il ve Yüksek Seçim Kurulu itiraz süreçleri var. Nihayet bu işlemler tamamlandı. Gecikme veya gecikme yoktur.

“UYGUN GÖRÜLMEZSE İPTAL EDİLEBİLİR”

Yazılarda bahsedilen iki konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isterim:

  1. Yavaş yavaş ihalelere çıktıkları iddiası. Bu süreçte ihalelerin kademeli olarak yapılacağı yönündeki açıklama gerçeği yansıtmıyor. Söz konusu ihale 15.01.2024 tarihinde yapılan bir ihale olup, ihale süreci 2023 yılında başlamıştır. İtirazlar üzerine ihale 20.02.2024 tarihinde yenilenmiştir. İhale sözleşmesi yasal süreler içerisinde 04.02.2024 tarihinde imzalandı. Bu yeni bir yarış değil. Kanunların belirlediği usullere göre imzalanan bir sözleşmeden bahsediyoruz. İmzalanan bu sözleşme yeni başkan tarafından devam ettirilebileceği gibi uygun görülmemesi halinde iptal edilebilir veya yenilenebilir.

  2. Tuzla Belediyesi'ne ait bir alanı kamulaştırdığımız iddiası. 75.000 metrekare alana sahip olduğumuz ifadesi doğru değil. Söz konusu alan, Tuzla Belediye Encümeni'nin 068 sayılı kararıyla 24 Ocak 2023 tarihinde Tuzla Belediyesi'ne bağlı TUZYAP'a satılan bir alandır. TUZYAP, burayı gelir getirici bir iş olarak tasarlamış, inşaat işlerini büyük oranda tamamlamış ve satışını gerçekleştirmiştir. TUZYAP, alanla ilgili Tuzla Belediyesi'ne gerekli ödemeleri yaptı ve Tuzla'nın yeni belediye başkanı Bingöl Sayın da tüm süreçleri şeffaf görecek. Belediye arazisinin devri söz konusu değildir.

Hem işlemlerde hem de tüm işlemlerimizde içimiz rahat oluyor.

“Tuzla Belediyesi'ni, şahsımı ve seçim sistemimizden şüphe eden destekçileri, yasal haklarıma halel getirmeksizin akla, akıl ve merhamete çağırıyorum.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Temizlik ve hijyen ihtiyacını karşılarTemizlik ve hijyen ihtiyacını karşılar
Ardahan'la ilgili yeni karar!  İl seçim kurulu: 'Seçimler yenilenmeyecek'Ardahan'la ilgili yeni karar! İl seçim kurulu: 'Seçimler yenilenmeyecek'
DEM adayının seçmen belgesinin iptalini isteyen CHP lideri ihraç edildiDEM adayının seçmen belgesinin iptalini isteyen CHP lideri ihraç edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir