Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Mart mesajı: Sandıklar tüm onurumuzu emanettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Bursa mitinginin ardından Kocaeli'ye giderek burada açıklamalarda bulundu. 31 Mart'a sayılı günler kala Erdoğan'ın gündemi seçimler ve sandık güvenliğiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandıklara sahip çıkmanın tüm vatandaşların sorumluluğunda olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Hem sandıklara giderek hem de sandıklara sahip çıkarak demokrasimize karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu konuda tüm vatandaşlarımın gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. 31 Mart'ın herkes için, her yerde kazan-kazan olmasını diliyorum.” dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Burada 31 Mart gecesi elde edilecek zaferin müjdesini görüyorum. İnanıyorum ki Kocaeli bir kez daha iş ve hizmet diyecek. Kocaeli Halk İttifakından ve gerçek belediyecilikten yola çıkarak tercihini çok net bir şekilde yapacak. şehirlerde ve büyükşehir mahallelerinde trafik kazasına sebep olmayacağınıza inanın.

31 Mart'ta Türk yüzyılının şehirleri için kararlı mıyız? Seçim gününe kadar ana düzey, kadın kesimleri ve gençlerle kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Burası vefa abidesi Kocaeli.

MİTAL ALANINDA 85 BİN KİŞİ

Polise sormasını söyledim, bakalım şu anda meydanda kaç kişi var. 85 bin kişi.

Hiçbir ayrım yapmadan tüm milletimizin dertlerini paylaştık, tüm farklılıklarımıza rağmen gittiğimiz her yerde bunu gördük; Biz 85 milyonluk büyük bir aileyiz. Görüş farklılıklarımıza rağmen hepimiz kardeşiz, biriz ve beraberiz.

Biliyorsunuz sadece 2 gün kaldı. Hayatta pek çok şeyin telafisi olabilir ama sandığınız gibi değil. Pazar günü hepimiz sabah erkenden sandık başına gideceğiz. Bize hizmet edecek, sözünü unutmayacak, göreve geldiğinde sözünü tutacak kişileri seçeceğiz. Telefon rehberimize bakıp değer verdiğimiz, hatırladığımız kişileri tek tek arayacağız. Onları mutlaka sandığa gitmeye teşvik edeceğiz. AKP ve CHP için Cumhur İttifakı'nın kaybetmesi ve kazanması için canla başla çalışanlara karşı yakınlarımızı uyaracağız. Oylarımızın boşa gitmesine izin vermeyelim.

Biliyorsunuz seçim şarkımızda da söylediğimiz gibi: “Aynı yoldan yürüdük, aynı suyu içtik, yaz kış aynı dağdan geldik”, hepimiz aynı bağın gülleriyiz, aynıyız. rüzgar aynı dağdan geliyor. Unutmayın, bu birliği ne kadar güçlü tutarsak geleceğe o kadar güvenle bakabiliriz. Türkiye'nin en büyük gücü vatandaşlarının birlik ve beraberliği ile aralarında kurduğu sarsılmaz bağdır. Bu bağı korumalı ve güçlendirmeliyiz.

C

“BOKS SAHASI 85 MİLYON HEPİMİZİN ŞEREFİNE KIYMETLİ”

Seçim döneminde artan gerilimi farklı yöne yönlendirmek isteyen bazı odaklara karşı dikkatli olmalıyız. Türkiye olgun bir demokrasiye sahiptir. Seçim sistemimiz her açıdan dünyaya örnektir. Bu kazanımların elimizden kaçmasına izin vermemeliyiz. Sevdiğimiz tatiller farklı olabilir ama Türkiye bizim ortak toprağımız, ortak çatımız, ortak evimiz. Milli iradenin tecelli aracı olan sandık, hepimizin, 85 milyon insanın onuruna emanettir. Bunu korumak hepimizin sorumluluğundadır. Sandığa giderek, demokrasimize sahip çıkarak demokrasimize karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. 31 Mart'ın herkes için her yerde kazan-kazan olmasını diliyorum.

Sizlere Bursa'dan selamlar getiriyorum. Türkiye gibi biz de büyük mücadeleler sonucunda bu günlere geldik. Kazanımların hiçbiri altın tepside sunulmadı. Hiçbir fırsatımız bize lütuf olarak verilmedi. Son 21 yılda millet olarak birçok kez kazandık. Birçok zorlukla karşılaştık. Çok fazla sabotajlara maruz kaldık. Başka bir ülkenin başına gelse asla toparlanamayacağı felaketler yaşadık. Nihayet 6 Şubat'ta yüzyılın felaketi depremle sınandık. Allah’a şükür tüm bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. 21 yıldır terör örgütlerine tarihlerinin en ağır bedellerini ödettik ve tüm savaşlara rağmen Türkiye'yi bölgesinde bir istikrar abidesine dönüştürdük. Şu ana kadar 80 bine yakın konut ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. Bunu 200 bine çıkarmayı umuyoruz.”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Asla unutulmayacak acı bir sahne!  Karısını öldürdü ve beklediği cesedin yanına kimseyi yaklaştırmadı.Asla unutulmayacak acı bir sahne! Karısını öldürdü ve beklediği cesedin yanına kimseyi yaklaştırmadı.
Bağcılar'ın sapık sucuğundan sonra şimdi de sapık bakkal!  Serbest bırakılma ihtimali dudak uçuklatıyordu: Eğer kimseye söylemezsen sana istediğini vereceğimBağcılar'ın sapık sucuğundan sonra şimdi de sapık bakkal! Serbest bırakılma ihtimali dudak uçuklatıyordu: Eğer kimseye söylemezsen sana istediğini vereceğim
Avcılar'da koca dehşeti!  3 çocuğunun annesini vurarak öldürdüAvcılar'da koca dehşeti! 3 çocuğunun annesini vurarak öldürdü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir