Ocak Partisi'nin seçim kararı! Turgut Altınok lehine geri çekildiler

Ocak Partisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) başkan adayı Murat Yardımcı'nın adaylığını geri çekti. Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, Ankara'da AK Parti'nin ABB adayı Turgut Altınok'a destek vereceğini duyurdu.

“KOŞULSUZ VE KOŞULSUZ KALAMAYACAĞIZ”

Ocak'ta parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında bu konuya ilişkin konuşan Canpolat, özellikle AK Parti adaylarının sıkıntı yaşadığı yerlerde adaylarını geri çekme kararı aldıklarını vurguladı. İstanbul, Ankara, Malatya ve Adana gibi illerde zor şartlarda aday gösterdiğini iddia eden Canpolat, şöyle konuştu: “'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Pelerinli Askerleri' sloganıyla hareket eden Ocak Partisi olarak biz her zaman yanındayız. Osmanlı Ocakları'nın kurduğu siyasi bir partiydik.Biz ülkemizin ve devlet liderimizin her karanlık ve kader gecesinde yanında olduk.Ancak Ocak partisi kısa sürede örgütlenerek ülke çapında adaylar ortaya koydu ve ardından siyasi parti olarak görev yaptı. Yeniden Refah Partisi gibi partilerin AK Parti'yi engellemesi ve engellemesi bizi çok üzdü. Cumhur İttifakı'na bağlı bir siyasi partinin FETÖ ile yeniden siyasi anlaşmaya varmaya çalışması “Cumhur İttifakı'na ve partiye karşı bir hamleydi” Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kayıtsız şartsız ve kayıtsız şartsız kalamazdık, üzerimize düşen sorumluluğu gördük, hissettik ve anladık. Bu anlamda ülkemizde 31 Mart seçimleri için sandık başına gittiğimizde hepimiz bir vicdanla karşı karşıyayız. Gerçekte biz Halk İttifakının destekçisi değiliz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin geleceği için özellikle AK Parti adaylarının zorlandığı yerlerde adaylarımızı geri çekme kararı aldık. Bugün arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Turgut Altınok'un Ankara için güzel şeyler yapmasını bekliyoruz. Sayın Mansur Yavaş'ın faaliyetleriyle karşılaştırırsak aralarında boşluklar var. Ocak Partisi olarak Sayın Turgut Altınok'a destek vermek üzere adayımızı geri çekme kararı aldık. “İyi şanslar” dedi.

Bağımsız bir parti olduğunu belirten Canpolat, şöyle konuştu: “Biz kimseden emir almıyoruz. Kimseyle pazarlık yapmıyoruz. Ülkemize, milletimize, ona hizmet edecek adaylara destek vermek, ittifak ortağı olduğumuz anlamına gelmemelidir. Tüm izleyicilere çağrımız şudur; Kendi siyasi partimizin adaylarını emekli ederken elinizi vicdanınıza koyun. Özellikle İstanbul ve Ankara'da görev yapabilecek dostlarımızı, kardeşlerimizi seçin. Vatanımızı hep birlikte koruyalım. “Sonraki davalarda Ocak Partisi hükümetinde milletimize hizmet etme fırsatını göreceğiz ve hissedeceğiz” dedi.

Kaynak: DHA

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yüksek Seçim Kurulu'nun 'iftar' kararıYüksek Seçim Kurulu'nun 'iftar' kararı
Akkuyu Santralinde Gerilim!  İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladıAkkuyu Santralinde Gerilim! İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladı
Bandırma sahilinde ceset bulundu!  Batan gemide mürettebatın olup olmadığı belirlenecek.Bandırma sahilinde ceset bulundu! Batan gemide mürettebatın olup olmadığı belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir