Wilkinson merhem nedir ve ne işe yarar? Wilkinson merhemi reçete edilir mi?

Günümüzde ciltle ilgili pek çok farklı sağlık sorunu yaşanmaktadır. Bu sorunların çözümü için doktorların reçete ettiği çeşitli kremler ve merhemler bulunmaktadır. Wilkinson merhemi cilt sağlığına olumlu etkileri olduğu söylenen bir ilaçtır. Bu noktada Wilkinson'un nihai çözüm olup olmadığı sorusu ortaya çıkabilir. Bu merhemin özellikle uyuza karşı faydalı olduğu söylenmektedir.

Wilkinson merhem nedir?

Wilkinson merhemi, belirli cilt problemlerini ortadan kaldırmak için favori bir merhem türüdür ve yalnızca eczanelerden satın alınabilir. Bu merhem kahverengi renkte olmasına rağmen alüminyum tüplerde satılmaktadır. Aktif maddeleri bitkisel goudron ve kükürttür. Ayrıca yardımcı madde olarak kalsiyum karbonat, vazelin, velanolin ve savonnoir gibi maddeleri de içerir. 100 gram olarak satılmaktadır Bu merhem çok fazla kükürt içerdiğinden bu tür maddelere alerjisi olan kişilerin dikkatli kullanması gerekir.

Wilkinson merhem ne için kullanılır?

Egzama, akne ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde tercih edilen bu merhem için Wilkinson merheminin uyuz hastalığını tedavi edip etmediği sorusu ayrı bir önem taşıyor. Bu merhem, tıp uzmanları tarafından uyuz tedavisine yanıt vermeyen kişilere tavsiye edilmektedir. Bu merhemin en belirgin özelliklerinden biri de içerdiği maddeler sayesinde antiparaziter etkiye sahip olmasıdır. Bu nedenle uyuz tedavisinde daha çok tercih edildiği bilinmektedir.

Wilkinson merhem ürününden olumlu etki alabilmek için doğru şekilde uygulanması gerektiği belirtiliyor. Boyun bölgesinden başlayarak uygulanan bu krem ​​için Wilkinson merheminin vücutta ne kadar kalması gerektiği sorusu akla gelebilir.

Paylaşılan bilgilere göre Wilkinson merhemini günde bir kez uygulamak yeterli oluyor. Kullanmadan önce uzman bir hekimin tavsiyesine başvurmanızda fayda var. Wilkinson merheminin uygulamadan sonra 24 saat boyunca vücutta ne kadar süre kalması gerektiğine dair de bir öneri var.

Wilkinson Merhem Reçetesi Olgun mu?

Wilkinson merhemi cilt problemlerinde kullanılan bir merhem türüdür. Bu merhem gerekli görüldüğünde doktorlar tarafından reçete edilebilir. Ayrıca eczanelerden reçetesiz satın alınabilen ilaçlar arasındadır. Uyuz tedavisinde son derece etkili olan bu merhemle ilgili olarak Wilkinson merheminin 2 gün yeterli olup olmadığı sorusu ortaya çıkabilir.

Verilen bilgilere göre uyuz tedavisinde maksimum etkiyi sağlamak için Wilkinson merheminin 3 gün üst üste uygulanması gerekiyor. Günde bir kez uygulanan bu merhemin içerdiği kükürt maddesinin uyuzun giderilmesinde etkili rol oynadığı iddia ediliyor. Bu noktada Wilkinson merheminin neden 3 gün dayandığını merak ediyor olabiliriz.

Uyuzun ortadan kaldırılması ve bu hastalığın vücuttan atılması için Wilkinson merheminin en az 3 gün süreyle uygulanması tavsiye edilir. Uygulamadan önce bir tıp uzmanına danışmanız son derece önemlidir.

Önemli not: Bu içerik tavsiye niteliğinde değildir. Paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi sorunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanılmamalıdır. Tıbbi bir sorununuz varsa doktorunuza danışın.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
DMM'den şirketin iddialarını yalanlama DMM'den “Kürecik Radar Üssü” iddialarını yalanladı!
İsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı!  Hükümeti istifaya çağırdıİsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı! Hükümeti istifaya çağırdı
17 üniversiteden ortak açıklama!  17 üniversiteden ortak açıklama! “Korumaya devam edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir